Aktuality


Velký ohlas sklidil workshop Agrometeorologické výzvy současnosti a budoucnosti

06. duben 2022

Workshop „Agrometeorologické výzvy současnosti a budoucnosti“ dne 31.3.2022 ve Větrném Jeníkově pořádaný pro zemědělskou praxi a odbornou veřejnost představil ve čtyřech přednáškách webové stránky www.agrorisk.cz – portál včasné výstrahy před abiotickými a biotickými riziky, které ohrožují polní produkci. 

 


Odkaz G. Mendela žije: vědci poodhalili tajemství genů určujících pohlaví rostlin

04. duben 2022

Brněnští vědci zkoumali geny regulující pohlaví rostlin použitím kombinace pokročilých metod sekvenování a bioinformatických analýz s využitím pokročilé environmentální elektronové mikroskopie. Popsali tak dosud neznámé geny, které ovlivňují tvorbu květů a pohlavních orgánů u druhu silenky širolisté.

Nenechte si ujít seminář o vztahu mikrobioty a duševních chorob

01. duben 2022

Česká mikrobiomová společnost ČLS JEP pořádá ve spolupráci s naším programem Potraviny pro budoucnost seminář  Střevní mikrobiom vs duševní a neurologické choroby.

 

Program Potraviny pro budoucnost se podílí na přípravách významné mezinárodní evropské konference o GMO

30. březen 2022

V našem programu věnujeme velkou pozornost nejmodernějším biotechnologiím, které hrají významnou roli při  získávání plodin s důležitými vlastnostmi. Na toto témata se zaměřuje především Biofyzikální ústav AV ČR, který se nyní v rámci předsednictví ČR Evropské unii zapojil do příprav mezinárodní konference.

Videospot k nové knize o zahrádkách

28. březen 2022

Z dlouhodobých výzkumů v našem programu víme, že čtyři z deseti českých domácností si pěstují na zahrádkách ovoce či zeleninu a tato aktivita má důležité sociální, environmentální, ale i lokálně politické souvislosti. 

Křest nové knihy Zahrádkářské osady aneb proč neztrácet půdu pod nohama

22. březen 2022

Málokterá činnost je v Česku tak oblíbená jako zahrádkaření. Z dlouhodobých výzkumů v našem programu víme, že čtyři z deseti českých domácností si pěstují na zahrádkách ovoce či zeleninu a tato aktivita má důležité sociální, environmentální, ale i lokálně politické souvislosti. Specifickou podobou zahrádkaření jsou městské zahrádkářské osady, kterým je věnována naše nová kniha.

Nenechte si ujít workshop Agrometeorologické výzvy současnosti a budoucnosti

16. březen 2022

Workshop „Agrometeorologické výzvy současnosti a budoucnosti“ je zaměřen na uživatele a spolupracovníky portálů AGRORISK (www.agrorisk.cz) a INTERSUCHO (www.intersucho.cz). 

1 16 17 18 19 20 21 22 37 55 73