Aktuality


Diskuze Potraviny pro budoucnost

09. listopad 2017

Proč plýtváme potravinami a jaké jsou důsledky tohoto jednání? Máme se bát éček? Jsou geneticky modifikované plodiny možnost nebo nutnost? Jak můžeme využít bioodpad? Na tyto a další otázky odpovídali 6. listopadu 2017 v Akademii věd ČR špičkoví odborníci výzkumného programu Potraviny pro budoucnost Strategie AV21. Večerní diskuzí provázel Daniel Stach z České televize. Na záznam se můžete podívat ZDE.


Včelařská výstava představuje unikátní řasové krmivo

13. říjen 2017

Informace o řasových biotechnologiích jsou součástí dlouho očekávané výstavy „Letem včelím světem“ ke , která byla zahájena u příležitosti 150. výročí organizovaného včelaření na Českobudějovicku 10.10.2017 v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

 

V Olomouci se budou promítat filmy a debatovat o tom, jak zajistit lidstvu dostatek kvalitních potravin

06. říjen 2017

V Olomouci se příští týden v úterý 10. a ve středu 11. října, uskuteční 2. ročník festivalu dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Tato přehlídka upozorňuje na to, že zajistit do budoucna dostatek potravin pro všechny obyvatele planety nebude jednoduché a řešení je potřeba hledat už nyní. 

 

Program festivalu Země na talíři v Olomouci

05. říjen 2017

Olomouc 10. -11. října 2017 

Analytické centrum Glopolis

Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.

Výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21

Spolek Udržitelný Palacký

Pevnost poznání

Academia film Olomouc

kino Metropol

 

 

Vědci nabídli politikům expertní podporu

27. září 2017

Cílem semináře, který se konal 26. září 2017 v Senátu PČR bylo zprostředkovat politikům přehledně a stručně informace z vědy, zaujmout je pro odborná témata a informovat je o nových technologiích a jejich dopadech.

Svět získá lepší odrůdy pšenice díky Olomouci, Maďarsku a Bruselu

27. září 2017

Výzkum dědičné informace planých předchůdců pšenice, na kterém se podílí olomoucké pracoviště Ústavu experimentální botaniky (ÚEB) AV ČR, v. v. i. a maďarský vědec István Molnár, usnadní šlechtění odolnějších odrůd. Individuální vědecko-výzkumný pobyt maďarského vědce v České republice podpořil evropský grant Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Projekt byl nyní vybrán mezi třicet nejzajímavějších, které se dnes budou prezentovat v Bruselu.

Časopis Botanika: Nová Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum v Olomouci pomáhá šlechtitelům

11. září 2017

V rámci Strategie AV21 Akademie věd České republiky a jejího výzkumného programu Potraviny pro budoucnost byla na olomouckém pracovišti Ústavu experimentální botaniky AV ČR (ÚEB) na jaře letošního roku otevřena Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum

1 9 16 17 18 19 20 21 22 26 34