Aktuality


Podívejte se na fotografie z dalšího Science campu v olomouckém pracovišti ÚEB

09. srpen 2022

Malí přírodovědci z Pevnosti poznání strávili na našem pracovišti dnešní dopoledne. Děti Ze Science campu s nadšením plnily úkoly, skládaly hlavolamy a vyzkoušely si i několik pokusů. Seznámilly se s výzkumem, kterému se věnujeme a na závěr navštívily i laboratoře a skleníky. 

 

 


Radiožurnál: Zahrádkářské osady by se neměly rušit. Zmírňují přehřívání měst a zadržují vodu, říkají odborníci

08. srpen 2022

Zahrádkáři v Česku mají problém, města a obce jim totiž ruší zahrádkářské kolonie. Jen od roku 2009 do roku 2019 jich v tuzemsku zanikly dva tisíce. 

Radiožurnál: Fosilní paliva, odlesňování a skleníkové plyny. Extrémní teploty a sucho jsou důsledkem lidské činnosti, varuje klimatolog

02. srpen 2022

Jsou teploty přesahující třicítku v červenci v Česku normální, nebo se i v tomto ohledu projevují klimatické změny? Jaké ponaučení si můžeme vzít z historie? A můžeme škodám způsobeným vedry nějak předcházet? 

ECHO: Centrum ALGATECH: Od fotosyntézy po léčbu zánětů

31. červenec 2022

Před více než 50 lety se do rané historie třeboňského pracoviště Mikrobiologického ústavu zapsalo jeho zapojení do programu Interkosmos, když v roce 1978 provedl československý kosmonaut Vladimír Remek ve vesmíru experiment Chlorela 1, jehož náplní bylo ověřit, zda mohou mikroskopické řasy růst v podmínkách beztížného stavu, spotřebovávat CO2 vyprodukované kosmonauty a naopak vyrábět potřebný kyslík. 

ECHO: Navštívili jsme dvě biotechnologická pracoviště v Třeboni

30. červenec 2022

Tým Technologického centra AV ČR a redakce časopisu ECHO se vypravily do Třeboně. Cílem byla návštěva dvou pracovišť zabývajících se výzkumem a aplikacemi v biotechnologických a environmentálních oborech s účastí na evropských výzkumných programech.

Pilotní výsledky odborné studie o vlivu skotu na kvalitu půdy jsme představili na významné mezinárodní konferenci

29. červenec 2022

Pilotní výsledky odborné studie „Stopa pasených velkých býložravců na půdu (organickou hmotu a půdní mikrobiom)“  byly prezentovány v rámci mezinárodní konference „Ecology of Soil Microorganisms 2022-Microbes as Important Drivers of Soil Processes; www.soilmicrobes.org“ v Praze 19-23/6/2022 formou přednášky a posteru.

Kolegové z Biologického centra připravili zajímavý program pro děti

27. červenec 2022

Enviromentální akce Planeta (ne)patří lidem se 24. 6. 2022 zúčastnili i odborníci, kteří se  v našem programu věnují tématu zdravé půdy. 

1 2 3 4 16 32 47 62