Aktuality


Fairtrade den mohli v Olomouci zažít školáci a jejich učitelé

16. říjen 2021

Film, bojovou hru a ochutnávku dobrot z celého světa mohli zažít v Olomouci školáci i pedagogové. Akce, která se konala 13. 10. 2021 v olomoucké Pevnosti poznání Univerzity Palackého, byla zaměřená na Fairtrade, tedy na férový obchod. 


Řasy jako továrna na cenné látky na výstavě Expo

07. říjen 2021

Skleněná svítící palma je na světové výstavě v Dubaji stálým exponátem Mikrobiologického ústavu AV ČR. Projekt zvaný Alga Oasis umělecky ztvárňuje model fotobioreaktoru pro pěstování řas, které poskytují nutričně bohatý zdroj potravy. K vidění je v Českém pavilonu na Expo 2020.

V Třeboni se konala konference České algologické společnosti

05. říjen 2021

Algologii se věnovala konference  České algologické společnosti, která se konala 13. -15. 9. 2021 v Centru Algatech v Třeboni. Byla rozdělena do osmi přednáškových panelů zaměřených na fyziologii, ekologii a taxonomii řas a sinic, na aplikovanou algologii a na téma bioaktivních látek z řas a sinic.

Akce Planeta (NE)patří lidem se účastnili i kolegové z Biologického centra

05. říjen 2021

Zamyslet se nad stavem přírody a současně navštívit unikátní Prokešovu zahradu mohli v Českém Krumlově návštěvníci environmentálního dne Planeta (NE)patří lidem, který pořádal Dům dětí a mládeže. 

Olomoučtí vědci zjistili, co může u rostlin ovlivňovat vývoj semen. Rozluštili funkci důležitého genu.

01. říjen 2021

Funkci nově objeveného genu, který ovlivňuje tvorbu a kvalitu semen, objasnili jako první na světě vědci z olomouckého pracoviště Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR (ÚEB AV ČR). 

Videa z Noci vědců v Centru ALGATECH a v Ústavu geoniky

29. září 2021

Mnohá pracoviště našeho výzkumného programu se v pátek 24. 9. 2021 zúčastnila Noci vědců.

UP Žurnál: Kde hledat čas? Na Noci vědců!

29. září 2021

Kam dřív? Jak všechno stihnout? Kolik nám zbývá času? To byly nejčastější otázky páteční noci. A byly symbolické, protože právě „čas“ ve všech možných významech byl tématem letošní Noci vědců, která otevřela návštěvníkům po setmění laboratoře, učebny, dílny i výstavní sály. 

1 2 3 4 13 25 36 48