Média


Mladá fronta DNES: Česká hlava pro olomouckého vědce

26. říjen 2018

Nejvyšší vědecké vyznamenání v České republice – národní cenu Česká hlava získal olomoucký rostlinný genetik profesor Jaroslav Doležel. Více informací ZDE.


Olomoucký deník: Českou hlavu dostane genetik z Olomouce

23. říjen 2018

Českou hlavu letos získá olomoucký vědec Jaroslav Doležel. Více informací ZDE.

Žurnál UP: Rostlinný genetik Jaroslav Doležel obdrží Českou hlavu

22. říjen 2018

Národní cenu Česká hlava, jež je nejvýznamnějším tuzemským oceněním za vědu, získá v letošním roce rostlinný genetik Jaroslav Doležel. 

České noviny: Ocenění Česká hlava by měl dostat Jaroslav Doležel

17. říjen 2018

Praha - Národní ocenění Česká hlava by měl dostat Jaroslav Doležel, který se podílel na rozluštění genomu pšenice nebo ječmene. Návrh předložený premiérem Andrejem Babišem (ANO) schválil kabinet, uvedl na svých internetových stránkách úřad vlády. Článek pokračuje ZDE.

Vedavyzkum.cz: Českou hlavu 2018 obdrží Jaroslav Doležel

17. říjen 2018

Vláda schválila na svém jednání dne 17. října 2018 návrh na udělení Národní ceny Česká hlava Jaroslavu Doleželovi, vedoucímu Centra strukturní a funkční genomiky rostlin z Ústavu experimentální botaniky AV ČR. Více informací ZDE.

Radio Praha: Vláda projedná návrh na udělení České hlavy Jaroslavu Doleželovi

15. říjen 2018

Vláda ve středu projedná návrh Rady pro výzkum, vývoj a inovace na udělení národního ocenění Česká hlava Jaroslavu Doleželovi, který se podílel na rozluštění genomu pšenice nebo ječmene. Více informací ZDE.

AV ČR: Akademie otevřela první Aplikační laboratoř pro využití mikrořas

28. září 2018

Nové léky, kosmetické přípravky nebo také využití v neurologii může přinést výzkum mikrořas v třeboňském pracovišti Mikrobiologického ústavu AV ČR. Centrum ALGATECH za tímto účelem 25. září 2018 otevřelo Aplikační laboratoř pro využití mikrořas. První pracoviště svého druhu v České republice chce rychleji přenášet nejnovější poznatky do praxe. Více informací ZDE.

1 2 3 4 7 13 19 25

Kalendář

Nově přidaná videa

Rozhovory, reportáže