Aktuality


Pevnost poznání organizuje netradiční tábory na podporu nadaných dětí. Ty navštívily i olomoucké pracoviště ÚEB

13. srpen 2020

Letní dobrodružství spojené s vědou zažívají v těchto dnech děti na příměstských táborech Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Podívají se nejen do interaktivních expozic science centra a planetária, ale také do laboratoří špičkových vědců.


Aleš Pečinka mluvil v Českém rozhlase o tom, proč je potřeba dát zelenou genetickým modifikacím

28. červenec 2020

Olomoučtí vědci z našeho programu se připojili k prohlášení Evropské iniciativy pro udržitelné zemědělství pomocí editace genomu (EU-SAGE) k druhému výročí kontroverzního rozsudku Soudního dvora EU, podle nějž jsou rostliny získané pomocí moderních metod editování genomu geneticky modifikovanými organismy (GMO).

Děti z Pevnosti poznání navštívily olomoucké pracoviště ÚEB

28. červenec 2020

Malí přírodovědci, kteří tráví prázdniny v letním Science Campu v olomoucké Pevnosti poznání, strávili den ve špičkovém, světově uznávaném pracovišti Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. 

 

Workshop v Olomouci poodhalí tajemství organizace a fungování dědičné informace rostlin

24. červenec 2020

Na konci září se v Olomouci setkají vědci zabývající se studiem dědičné informace rostlin. Akce „The Czech Plant Nucleus Workshop 2020“, která se uskuteční 29. a 30. září 2020 v Pevnosti poznání Univerzity Palackého, se zaměří na sdílení nejnovějších vědeckých poznatků a poskytne především mladým vědcům působícím v ČR jedinečný prostor pro navázání kontaktů a spoluprací. Registrovat se je možné už nyní.

Evropští vědci znovu volají po změně legislativy ohledně GMO

24. červenec 2020

Evropští vědci znovu volají po změně evropské legislativy týkající se GMO, která je podle nich nezbytná pro další rozvoj udržitelného zemědělství, zajištění dostatku potravin pro rostoucí populaci i pro ochranu životního prostředí. 

Letní festival Země na talíři byl v Olomouci zaměřený na městské zahradničení

23. červenec 2020

V Olomouci se ve středu 22. července 2020 uskutečnil 5. ročník festivalu dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Letošním tématem bylo městské zahradničení. Návštěvníci se mohli těšit na filmovou projekci, diskuzi, soutěž i workshop.  Festival pořádaly organizace Na mysli, z.ú., Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i., výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Pevnost poznání Univerzity Palackého.

Program Věda nás baví přiblížil dětem důležitost půdy

15. červenec 2020

Kolegové z Ústavu půdní biologie Akademie věd ČR v Českých Budějovicích připravili zajímavý program pro děti z příměstských táborů. Vyjeli za nimi v mobilní laboratoři!

1 20 38 39 40 41 42 43 44 58 77