Aktuality


Workshop v Olomouci poodhalí tajemství organizace a fungování dědičné informace rostlin

24. červenec 2020

Na konci září se v Olomouci setkají vědci zabývající se studiem dědičné informace rostlin. Akce „The Czech Plant Nucleus Workshop 2020“, která se uskuteční 29. a 30. září 2020 v Pevnosti poznání Univerzity Palackého, se zaměří na sdílení nejnovějších vědeckých poznatků a poskytne především mladým vědcům působícím v ČR jedinečný prostor pro navázání kontaktů a spoluprací. Registrovat se je možné už nyní.


Evropští vědci znovu volají po změně legislativy ohledně GMO

24. červenec 2020

Evropští vědci znovu volají po změně evropské legislativy týkající se GMO, která je podle nich nezbytná pro další rozvoj udržitelného zemědělství, zajištění dostatku potravin pro rostoucí populaci i pro ochranu životního prostředí. 

Letní festival Země na talíři byl v Olomouci zaměřený na městské zahradničení

23. červenec 2020

V Olomouci se ve středu 22. července 2020 uskutečnil 5. ročník festivalu dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Letošním tématem bylo městské zahradničení. Návštěvníci se mohli těšit na filmovou projekci, diskuzi, soutěž i workshop.  Festival pořádaly organizace Na mysli, z.ú., Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i., výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a Pevnost poznání Univerzity Palackého.

Program Věda nás baví přiblížil dětem důležitost půdy

15. červenec 2020

Kolegové z Ústavu půdní biologie Akademie věd ČR v Českých Budějovicích připravili zajímavý program pro děti z příměstských táborů. Vyjeli za nimi v mobilní laboratoři!

Studenti z dolnorakouského Yspertalu se seznamovali s řasovou biotechnologií

15. červenec 2020

Rakouští účastníci Letní školy vodňanské Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity navštívili Mikrobiologický ústav AV ČR – Centrum Algatech v rámci svého dílčího studijního projektu zaměřeného na výživu ryb.

 

Přijďte se podívat na projekt propojující mikrobiologii a architekturu

14. červenec 2020

Do konce srpna je v pražské galerii Nevan Contempo k vidění architektonický projekt  „Photosynthetic landscape“, na kterém se podíleli i vědci z třeboňského Centra ALGATECH Mikrobiologického ústavu AV ČR.

 

Český rozhlas Vltava: O zrní a zrníčku

13. červenec 2020

Kam se dívat při hledání budoucnosti? Dovnitř. Do jádra semínek, kde všechno co nás čeká, už dávno je, a kde se nachází i naše možnosti budoucnost měnit. S dokumentaristkou Květou Přibylovou se vydáme do hlubin genové banky, do DNA pšenice a do budoucnosti zemědělských rostlin.

1 19 34 35 36 37 38 39 40 55 73