Aktuality


Světový potravinový program za boj proti hladu dostal Nobelovu cenu míru

12. říjen 2020

Zajistit dostatek potravin pro světovou populaci je nesmírně důležitý úkol. Potvrzuje to i udělení letošní Nobelovy ceny míru, kterou obdržel Světový potravinový program za boj proti hladu ve světě a za zajištění potravinové bezpečnosti. 


V Olomouci zasedala Platforma pro bioekonomiku ČR

11. říjen 2020

Současný stav a perspektivy bioekonomiky v České republice popisuje článek v časopise New Biotechnology. Jeho spoluautory jsou ředitel CRH Ivo Frébort a Michaela Holecová z CRH i další členové Platformy pro bioekonomiku České republiky, na jejímž zářijovém jednání byla publikace představena.

Olomoucká část festivalu Země na talíři byla o potravinových iniciativách a také o kávě

07. říjen 2020

V  Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci se 15. září 2020 uskutečnila podzimní etapa festivalu dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři.  Poprvé v historii přehlídky přijel do Olomouce zahraniční host, profesor David Fanfani z Florencie, který mluvil o zajímavých potravinových projektech. Festival letos potěšil také všechny příznivce kávy. 

Studenti z Českých Budějovic se seznámili s možnostmi využití mikrořas

06. říjen 2020

15.září se v Českých Budějovicích konal workshop  studentů Česko - anglického gymnázia v Českých Budějovicích ve školícím středisku MEVPIS na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity ve Vodňanech. 

Přírodě prospěšné projekty u nás brzdí byrokracie, zaznělo v diskuzi o klimatu

01. říjen 2020

Jedno ministerstvo řeky rovná, druhé dotuje jejich návrat k přírodní podobě, aby zadržely víc vody. Místo lesíků pokrývají českou krajinu monotónní lány, pod nimiž půda rychle eroduje. Výsledkem jsou povodně střídané suchem a potíže s potravinovou soběstačností. Co s tím? Odborníci, mezi kterými byl i dr. Aleš Pečinka z našeho pracoviště, hledali odpovědi v debatě, kterou spolupořádala Univerzita Palackého. 

Koronavirová pandemie na jaře ukázala, že Češi umí v době krize hospodařit s potravinami

14. září 2020

Čeští vědci se na přelomu června a července 2020 podíleli ve spolupráci se společností MEDIAN na sociologickém průzkumu na téma vztahu k jídlu během pandemie Covid-19. 

Nenechte si ujít podzimní festival Země na talíři v Olomouci

09. září 2020

V Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci se 15. září 2020 připravujeme podzimní etapu festivalu dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři.  Poprvé v historii přehlídky přijede do Olomouce zahraniční host, profesor David Fanfani z Florencie, který bude mluvit o zajímavých potravinových projektech. 

1 19 32 33 34 35 36 37 38 55 73