Téma


Dny otevřených dveří v Ústavu chemických procesů

02. listopad 2016

Ústav chemických procesů se od 2.11. do 4.11.2016 otevřel návštěvníkům. ájem byl velký, lidé se mohli seznámit s různými tématy.

 


Cena pro Ústav experimentální botaniky i velký zájem návštěvníků – to byla podzimní výstava Flora Olomouc

24. říjen 2016

Poprvé a hned velmi úspěšně se prezentoval Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i. na výstavě ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc 2016. Letošní 21. ročník výstavy navštívilo na 25 tisíc lidí a zájem o odrůdy ÚEB byl velký. Návštěvníci mohli ochutnat například jablka Opal, Sirius, Rozelu, Orion, zhlédnout filmy o práci vědců z ÚEB nebo si poslechnout přednášku Ing. Miloslava Juříčka, CSc.

 

Odborníci z Akademie věd ČR představí poprvé výsledky svých výzkumů na výstavě Flora Olomouc

17. říjen 2016

Jak je důležitá věda pro šlechtění nových odrůd ovocných stromů se budou moci poprvé přesvědčit návštěvníci výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc 2016. 21. ročník celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků se koná od 20. do 23. října a má motto „Plné sklepy a spíže“.  

 

Z Papui Nové Guiney míří do Olomouce vzorky nově objevených banánovníků

17. říjen 2016

Olomoucká laboratoř Ústavu experimentální botaniky AV ČR, v. v. i. se stala klíčovým partnerem při záchraně planě rostoucích banánovníků.  Přímo z Papui Nové Guiney míří do Olomouce vzorky  několika desítek banánovníků, které v nejdivočejších místech ostrova  Boungainville sbírají špičkoví světoví vědci.  Jde o projekt mezinárodní organizace Bioversity International, která se mimo jiné věnuje hledání a záchraně dosud existujících druhů banánovníků.

Slavnostní přednášku Jaroslava Doležela je možné vidět na stránkách České televize

04. říjen 2016

Na záznam slavnostní přednášky prof. Jaroslava Doležela "Může genetika zachránit lidstvo před hladem?"z cyklu Akademie věd ČR, která se konala 19. 9. 2016 se můžete podívat v záznamu České televize ZDE..

Slavnostní přednáška Jaroslava Doležela zaujala hosty i média

04. říjen 2016

Na 150 hostů aplaudovalo 19. září na pražském Žofíně prof. Jaroslavu Doleželovi. Jeho přednáška z cyklu Akademie věd ČR nazvaná Může genetika zachránit lidstvo před hladem? dává naději, že díky výzkumu a novým technologiím může lidstvo odvrátit hrozbu nedostatku potravin. Více informací ZDE...

 

Olomouc patřila 30. 9. 2016 vědcům a to jsme si nemohli nechat ujít!

01. říjen 2016

Rostliny, jak jste je nikdy neviděli, jsme představili na Noci vědců v olomoucké Pevnost poznání. Pod binokulární lupou jsme vám otevřeli jejich tajemný svět. Viděli jste ty nejjemnější rostlinné struktury a mohli jste si je i sami vyfotografovat. Ukázali jsme vám také experiment oddělování jednotlivých listových barviv. Pod mikroskopem jste pozorovali různá stadia dělení buňky. Vyzkoušeli jste si pipetování a izolaci DNA z jahody. Přišlo vás hodně a to nás potěšilo.

1 9 16 21 22 23 24 25 26 27 31