Aktuality


Forbes: Investujte do vlastní zásobárny vody. Prof. Žalud radí, jak se připravit na suché Česko

11. květen 2020


Česká mikrobiomová společnost zveřejnila záznamy přednášek z první konference

23. duben 2020

Pokud vás zajímá mikobiota, její složení, působení i možnosti ovlivnění, nenechte si ujít přednášky z 1. konference nově založené České mikrobiomové společnosti, která vznikla při České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a v jejímž čele  stojí prof. Helena Tlaskalová - Hogenová. 

Jihočeská televize: Správná starost o půdu by možná vyřešila globální oteplování

16. duben 2020

Kdybychom zvýšili ukládání uhlíku do půdy o pouhé 4 promile, možná bychom vyřešili problém s globálním oteplováním. Proč je důležité kompostování či zaorávání se dozvíte v reportáži Jihočeské televize z Biologického centra AV ČR, ve které vystupuje i dr. Veronika Jílková z našeho výzkumného programu.

Video pro předsedkyni České mikrobiomové společnosti prof. Helenu Tlaskalovou - Hogenovou

15. duben 2020

Při České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně vznikla Česká mikrobiomová společnost. Její předsedkyní se stala prof. Helena Tlaskalová-Hogenová z Mikrobiologického ústavu AV ČR, která se v našem prpogramu věnuje tématům mikrobiomu a lepku a jejich vlivu na zdraví.

Farmáři chtějí, aby vláda otevřela trhy

06. duben 2020

Kvůli zákazu farmářských trhů, které se v Česku zavřely 10. března, hrozí mnoha malým rodinným farmám bankrot. Farmáři proto žádají vládu, aby trhy opět otevřela a navrhují také některá bezpečnostní opatření.

 

Naši kolegové se zapojili do testování koronaviru

01. duben 2020

Do analýz na přítomnost koronaviru se zapojili kolegové z našeho programu. Testuje se v Centru Algatech Mikrobiologického ústavu AV ČR a pomáhají i lidé z Biofyzikálního ústavu AV ČR. 

Vznikla Česká mikrobiomová společnost, cílí na vztah mikrobioty a zdraví

25. březen 2020

Upozornit na klíčový vliv mikrobioty na lidské zdraví a vznik nemocí, shromažďovat a analyzovat nové poznatky o jejích funkcích, zavádět a využívat nové možnosti jejího ovlivnění a bránit šíření nevědeckých přístupů v této oblasti. To jsou cíle České mikrobiomové společnosti, která vznikla při České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Její předsedkyní se stala Helena Tlaskalová-Hogenová z Mikrobiologického ústavu AV ČR.

1 9 10 11 12 13 14 15 24 35 46