Média


Haló noviny: Úskalí i přednosti genetické modifikace

12. duben 2019

Před šířením geneticky modifikovaných plodin, které může pomoci plevelům vybudovat si odolnost k herbicidům, varoval na semináři v Poslanecké sněmovně vědec z Botanického ústavu Akademie věd ČR František Krahulec.http://www.halonoviny.cz/articles/view/50505161


Akademie věd ČR Den šestý aneb je libo jablíčka z Ústavu experimentální botaniky AV

10. duben 2019

Trochu jsme měli obavy z brzkého vstávání a dlouhé cesty do Olomouce. To jsme ale netušili, že už po půlhodině budeme na sedadlech tančit a zpívat. Náš řidič, fanda radia BEAT, totiž tajně zavolal do vysílání, a ač zrovna v programu nebyly písničky na přání, požádal o jednu spojující dvě lásky Drewa Feustela – rakety kosmické a rakety tenisové –, a to navíc moderátorku, řečenou Kachna, která se vyzná v kosmonautice a často posluchače informuje, co kde lítá do vesmíru. 

Týden.cz: Feustel: Pilotované lety při zkoumání vesmíru nic nenahradí

09. duben 2019

Pilotované kosmické lety budou mít podle amerického astronauta Andrewa Feustela i v budoucnu po boku automatických sond nezastupitelnou roli ve vědeckém výzkumu a dalším zkoumání vesmíru. 

Česká televize: Lidé by měli založit kolonie ve vesmíru, radí astronaut Feustel

09. duben 2019

Pilotované kosmické lety budou mít podle amerického astronauta Andrewa Feustela i v budoucnu vedle automatických sond nezastupitelnou roli ve vědeckém výzkumu a dalším zkoumání vesmíru. 

 

Žurnál UPOL: Astronaut Andrew Feustel dnes na UP: medaile, besedy a plyšový kosmonaut

09. duben 2019

Univerzita Palackého udělila pamětní medaili americkému astronautovi Andrewovi Feustelovi. Ocenění, na němž jsou vyobrazeni dva patroni olomouckého vysokého učení Josef Dobrovský a František Palacký, získal za popularizaci vědy a České republiky v zahraničí. 

Olomouc. cz: Americký astronaut Feustel obdržel pamětní medaili za popularizaci vědy

09. duben 2019

Americký astronaut Andrew Feustel přijel v rámci svého turné po ČR také do Olomouce. Rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller mu udělil pamětní medaili za popularizaci vědy a České republiky v zahraničí. 

 

Parlamentní listy: Akademie věd: Odborníci hovořili o potenciálu a rizicích genetických modifikací

08. duben 2019

Představují geneticky modifikované organismy (GMO) pro lidstvo příležitost, nebo dokonce nezbytnost? Liší se v něčem takové plodiny od rostlin vzniklých tradičním šlechtěním či přirozeným vývojem? Obnáší jejich pěstování nějaká rizika? 

1 3 4 5 6 7 8 9 14 27 39 52