Média


Přečtěte si zajímavý článek o kořenovém systému rostlin jeho vlivu na odolnost k suchu, který vyšel v Komunální revue

15. květen 2020

Kořenový systém je významnou části každé rostliny. Jeho nejdůležitější úlohou je zásobit rostliny vodou a živinami z půdy. Ty se potom v průběhu fotosyntézy společně s CO2 a sluneční energií podílejí na tvorbě organických sloučenin, ze kterých je rostlina tvořena. 


Hospodářské noviny: Chováme se jako za Rakouska – Uherska během průmyslové revoluce, říká bioklimatolog Miroslav Trnka

15. květen 2020

Pětileté sucho, kterým Česko prochází, je v očích bioklimatologa Miroslava Trnky historicky ojedinělou anomálií, která vychází z globální klimatické změny. Chování státu v takové situaci považuje za zpozdilé. "

 
 

Forbes: Investujte do vlastní zásobárny vody. Prof. Žalud radí, jak se připravit na suché Česko

11. květen 2020

iDNES: Déšť poslední záchrany. Příští dny ukážou, zda sucho úrodě nakonec neublíží

09. květen 2020

Podle projektu InterSucho ještě letošní úroda českých zemědělců není ztracena, pokud přijde dostatek studených dnů a hlavně deště. Vyplývá to podle něj z meziročního srovnání sucha v Česku na přelomu dubna a května. Vloni byl totiž stav sucha v tomto období horší než letos, pak ovšem došlo k rychlému zlepšení.

 

asz.cz: Expert: V budoucnosti nás může čekat víc než 20 let dlouhé megasucho

06. květen 2020

Množství vody, které nyní proudí v řekách, odpovídá létu. Podobná situace nemá v měsíci dubnu obdoby. Sucho je horší než v předchozích letech, a to proto, že se akumuluje. 

vedavyzkum.cz: Vědci proti trudomyslnosti

04. květen 2020

Jako reakci na aktuální situaci kolem pandemie koronaviru přinesla iniciativa Science café projekt Vědci proti trudomyslnosti. Skrze tuto platformu mohou vědci předávat povzbudivá poselství v současné nelehké situaci široké veřejnosti. Zapojila se už řada vědeckých osobností, mezi nimi například Eva Zažímalová, Pavel Plevka nebo Jaroslav Doležel.

denikreferendum.cz: Česká energetika suchu zatím odolává, v budoucnu však hrozí problémy

02. květen 2020

Horko a sucho snižují účinnost elektráren. Česká energetika je ale připravená mnohem lépe než u okolních států. Nejhůře jsou na tom vodní a bioplynové elektrárny, nejlépe vítr a slunce. Nové jaderné bloky v Dukovanech představují riziko.

1 2 3 4 5 6 7 15 30 44 58

Kalendář

Nově přidaná videa