Média


vodarenstvi.cz: Trnka pro LN: Jediná podstatná rezerva vody je dnes v povrchových nádržích

27. duben 2020

Sucho u nás trvá tak dlouho, že už je skoro chápáno jako přirozená součást života. Jenže i sucho se vyvíjí. Přichází čím dál dřív a prohlubuje se.


ČT24: Současná epizoda sucha v Česku je podle vědců nejhorší za 500 let

27. duben 2020

Současná suchá epizoda, kterou Česko prochází od roku 2015 a stále nekončí, je nejhorší za posledních 500 let. Vyplývá to z údajů shromážděných týmem vědců z projektu InterSucho.

 

energyhub.eu Současná epizoda sucha v Česku je podle vědců nejhorší za 500 let

27. duben 2020

Současná suchá epizoda, kterou Česko prochází od roku 2015 a stále nekončí, je nejhorší za posledních 500 let. Vyplývá to z údajů shromážděných týmem vědců z projektu InterSucho. 

lidovky.cz: Sucho se prohlubuje, prognóza není příznivá. Letošní zima byla extrémně chudá na sníh

25. duben 2020

Sucho trvá u nás tak dlouho, že už je skoro chápáno jako přirozená součást života. Jenže i sucho se vyvíjí. 

prerovsky.rej.cz: Sucho se nelepší

24. duben 2020

Aktuální zpráva z monitoringu stavu vod. Podle nejnovějších údajů se stav všech vod v celé Česku nelepší. Situace se nezlepšuje ani na Přerovsku. Minimální srážky situaci mírně zlepšily. Stav vod je však nadále velmi podprůměrný.

 
 

Jihočeská televize: Správná starost o půdu by možná vyřešila globální oteplování

16. duben 2020

Kdybychom zvýšili ukládání uhlíku do půdy o pouhé 4 promile, možná bychom vyřešili problém s globálním oteplováním. Proč je důležité kompostování či zaorávání se dozvíte v reportáži Jihočeské televize z Biologického centra AV ČR, ve které vystupuje i dr. Veronika Jílková z našeho výzkumného programu.

asz.cz: Situace se suchem je podobná jako loni, dle vědců se má zhoršovat

02. duben 2020

Čeští zemědělci hledí s obavami do dalších dnů, neboť situace se suchem v půdě je prakticky stejná jako před rokem. Ve výhledu na deset dnů tvůrci projektu InterSucho s ohledem na předpověď počasí beze srážek předpokládají, že sucho se bude rychle rozšiřovat. 

1 2 3 4 5 6 7 15 29 42 56

Nově přidaná videa