Média


Agris.cz: Experti z Olomouce žádají mírnější zákony u geneticky „editovaných“ rostlin

13. prosinec 2018

Vědci olomouckého Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) vyzvali premiéra Andreje Babiše a další politiky, aby se zasadili o změnu evropské legislativy týkající se geneticky upravených rostlin v souladu s aktuálním vývojem vědeckého poznání. Více ZDE.


Živa: Česká hlava za vědu pro Jaroslava Doležela

13. prosinec 2018

Národní cenu vlády Česká hlava za vědu, výzkum a inovace, nejvyšší vědecké vy - znamenání v České republice, převzal na slavnostním večeru v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze 25. listopadu 2018 za celoživotní přínos k rozvoji genetiky rostlin a aplikaci výsledků v praxi olomoucký rostlinný  genetik prof. Ing. Jaroslav Doležel, DrSc.Celý článek ZDE.

Žurnál UP: Vedení CRH žádá politiky o změnu legislativy u geneticky upravených rostlin

12. prosinec 2018

Vědci Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) vyzvali premiéra Andreje Babiše a další politiky, aby se se zasadili o změnu evropské legislativy týkající se geneticky upravených rostlin v souladu s aktuálním vývojem vědeckého poznání. Reagují tak na rozhodnutí Evropského soudního dvora, podle nějž organismy získané moderními metodami pro cílenou editaci genomu, jako je například CRISPR, podléhají stejně přísné regulaci jako geneticky modifikované organismy. Článek ZDE.

 

Česká televize: Experti z Olomouce žádají mírnější zákony u geneticky „editovaných“ rostlin

12. prosinec 2018

Vědci olomouckého Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) vyzvali premiéra Andreje Babiše a další politiky, aby se zasadili o změnu evropské legislativy týkající se geneticky upravených rostlin v souladu s aktuálním vývojem vědeckého poznání. Reagují na rozhodnutí Evropského soudního dvora, podle kterého organismy získané moderními metodami pro cílenou editaci genomu podléhají stejně přísné regulaci jako geneticky modifikované organismy. Více ZDE.

Bezpecnostpotravin.cz: Česká hlava pro rostlinné biotechnologie

12. prosinec 2018

Českou nobelovku za vědu, výzkum a inovace“, udělovanou pod oficiálním názvem Národní cena vlády Česká hlava, letos získal prof. Ing. Jaroslav Doležel, DrSc., pracovník Ústavu experimentální botaniky AV ČR, v.v.i. a vědecký ředitel Centra regionu Haná pro zemědělský a biotechnologický výzkum. Více ZDE.

Gate2Biotech: Česká hlava pro rostlinné biotechnologie

12. prosinec 2018

Českou nobelovku za vědu, výzkum a inovace“, udělovanou pod oficiálním názvem Národní cena vlády Česká hlava, letos získal prof. Ing. Jaroslav Doležel, DrSc., pracovník Ústavu experimentální botaniky AV ČR, v.v.i. a vědecký ředitel Centra regionu Haná pro zemědělský a biotechnologický výzkum. Jde o nejprestižnější české ocenění za vědu a výzkum, kterého mohou vědci v naší zemi dosáhnout. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Parlamentní listy: Nejrůznější aspekty celiakie představili odborníci v Akademii věd

10. prosinec 2018

Je bezlepková dieta vhodná pouze pro jedince trpící nesnášenlivostí lepku, zejména celiakií, nebo má smysl, aby ji preventivně drželi i zdraví lidé? Jaké jsou nejnovější vědecké poznatky o příčinách vzniku, rozvoje a diagnostice celiakie a jiných onemocnění spojených s intolerancí pšeničných proteinů, např. alergie a neceliakální glutenové pšeničné senzitivity? Jakým způsobem se prokazuje lepek v potravinách? Těmto tématům se věnoval seminář Potravinová intolerance, celiakie a bezlepková dieta.Celá článek ZDE.

 
 

1 20 34 35 36 37 38 39 40 57 75