Média


Hospodářské noviny: Českou hlavu získali čtyři vědci a jedna firma

26. listopad 2018

Ocenění Česká hlava dostali kromě rostlinného genetika Jaroslava Doležela další vědci a jedna firma. Více ZDE.


Česká televize: Rozhovor s prof. Doleželem

26. listopad 2018

Podívejte se na interview s profesorem Jaroslavem Doleželem ZDE ( v 17:03 minutě).

Českobudějovický deník: Skoncujeme s hladem na světě, věří vítěz ceny Česká hlava

26. listopad 2018

Sedmnáct ročníků a 30 milionů korun odměn,to je stručná bilance ocenění Česká hlava, které je věnováno nejlepším mozkům v oblasti vědy a techniky. Letošním držitelem Národní ceny Česká hlava, kterou uděluje vláda, se stal rostlinný genetik, profesor Jaroslav Doležel. Více ZDE.

Akademie věd ČR: Hledá naději pro lidstvo. Genetik Jaroslav Doležel získal Českou hlavu

26. listopad 2018

Říká se mu „česká nobelovka“. Nejvýznačnější české vědecké ocenění, Národní cenu vlády Česká hlava, převzal v neděli 25. listopadu rostlinný genetik z Ústavu experimentální botaniky AV ČR Jaroslav Doležel. Byl členem mezinárodního týmu, který po 13 letech bádání rozluštil „nerozluštitelný“ genom pšenice. Článek ZDE.

Zivotaze. blogspot.com: Nejvýznamnější vědeckou cenu Česká hlava dostal genetik Doležel. Rozluštil tajemství pšenice.

26. listopad 2018

Doležel působí v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR a celý život se věnuje studiu struktury a evoluce genomu rostlin. V srpnu oznámil, že se podařilo rozluštit celý dědičný kód pšenice seté. Podílel se na tom mezinárodní tým, v němž byli i čeští odborníci. Jako jeden z prvních také vypracoval metodu určení velikosti jaderného genomu rostlin pomocí průtokové cytometrie. Návrh na udělení Národní ceny vlády dává Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) a schvaluje jej kabinet. Více ZDE.

Česká věda do světa: Českou hlavu dostali čtyři vědci a jedna firma

26. listopad 2018

Ocenění Česká hlava získali kromě laureáta hlavní Národní ceny vlády, rostlinného genetika Jaroslava Doležela z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, další tři vědci a jedna firma. Uspěly algoritmus pro rozpoznání písmen počítačem v obraze, prostředky proti virům způsobujícím vážná onemocnění či počítačový program pro výpočet stavebních konstrukcí. Více ZDE.

CRH: Vědecký ředitel Jaroslav Doležel převzal ocenění Česká hlava

26. listopad 2018

Rostlinný genetik Jaroslav Doležel převzal v neděli 25. listopadu na slavnostním galavečeru, Národní cenu Česká hlava. Vedoucí Centra strukturní a funkční genomiky rostlin Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR a vědecký ředitel Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum nejvyšší tuzemské ocenění za vědu obdržel za celoživotní přínos k rozvoji genetiky rostlin a aplikaci získaných výsledků v praxi. Více ZDE.

1 19 34 35 36 37 38 39 40 54 72