Média


Festival Země na talíři poprvé v Olomouci

02. březen 2017

Jak bude vypadat naše zemědělství za pár desítek let, pokud budeme hospodařit jako doposud? Poslechněte si pozvánku na festival Země na Talíři v Olomouci ZDE.


V Pevnosti poznání bude Země na talíři: festival filmů o jídle a o planetě

02. březen 2017

Olomouc bude poprvé hostit filmový festival dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Pořádají ho společně nezávislé analytické centrum Glopolis, Ústav experimentální botaniky AV ČR a studentský spolek Udržitelný Palacký. Festival, který se příští týden uskuteční v Pevnosti poznání, interaktivním muzeu vědy Univerzity Palackého, nabídne filmy, besedy, workshopy i večeři s odborníky.Více informací na webu Univerzity Palackého ŽURNÁL ONLINE.

Země na talíři představí dokumenty o jídle

02. březen 2017

Olomouc bude poprvé hostit filmový festival dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Bude jej hostit Pevnost poznání, kde se bude promítat, ale uskuteční se zde také besedy a workshopy. Více na webu METROPOLE OLOMOUC.

První česká Aplikační laboratoř pro šlechtitele vznikla v Olomouci

19. únor 2017

O otevření nové Aplikační laboratoře pro šlechtitele v Olomouci informovala Česká televize v pořadu Věda 24.

Laboratoř pomůže zavádět nové metody šlechtění

16. únor 2017

Olomoučtí vědci chtějí šlechtitelům pomoci s nesnadným úkolem – získávat nové odrůdy zemědělských plodin lépe snášející sucho a klimatické změny, které zároveň dokážou odolat chorobám či škůdcům a budou mít lepší vlastnosti. Spolupráci vědců se šlechtiteli nově zprostředkuje Aplikační laboratoř AV ČR, kterou Ústav experimentální botaniky AV ČR otevřel 14. února 2017. Více informací na webových stránkách Akademie věd ČR.

Jak vyšlechtit rostliny odolné proti suchu a škůdcům radí v Olomouci nejlepší tuzemští vědci

15. únor 2017

Nová laboratoř propojí české šlechtitele a nejlepší rostlinné genetiky. Začala fungovat v Olomouci a je jediným pracovištěm v České republice. Šanci tak dostanou nové odrůdy zemědělských plodin. Nastupuje éra molekulární biologie a genomiky. V Olomouci nezůstanou pozadu za světovým trendem.Reportáž Českého rozhlasu si můžete poslechnout ZDE.

V Olomouci otevřelo unikátní výzkumné centrum. První v ČR

15. únor 2017

Propojit vědce s českými šlechtiteli a nabídnout jim využití nejnovějších metod a poznatků v praxi chce nová Aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která se v úterý odpoledne otevřela v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Informuje Olomoucký deník ZDE.
 

1 13 26 37 38 39 40 41 42 43 50