Média


Žurnál UP: Olomoučtí vědci se prezentovali na evropském biotechnologickém kongresu

13. červenec 2016

Vědci z přírodovědecké fakulty a Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) hráli významnou roli na 17. Evropském biotechnologickém kongresu, který se na počátku července uskutečnil v polském Krakově. Více ZDE.


Potravinářský obzor: V Olomouci se vyvracely mýty o GMO

27. červen 2016

Málokterá současná technologie, vyjma snad té jaderné, rozděluje světovou laickou a odbornou společnost tolik jako příprava a využití geneticky modifikovaných (GM) organismů. A to navzdory jejímu více než dvacetiletému praktickému využití zejména v produkci potravin a technických surovin (rostliny), či farmaceutik (živočichové). Více ZDE.

Žurnál UP: Přírodu i Pevnost poznání vzaly vědychtivé děti útokem

18. červen 2016

Dobrodružství vědy mohli v pátek na vlastní kůži prožívat školáci i další návštěvníci 15. ročníku Veletrhu vědy a výzkumu Univerzity Palackého. Na přírodovědecké fakultě a v Pevnosti poznání pro ně bylo nachystáno více než 50 stánků s různými pokusy, hrami či prezentacemi. Celý článek ZDE.

Česká televize: Veletrh vědy a výzkumu v Olomouci

18. červen 2016

Studio 6 České televize podrobně informovalo o Veletrhu vědy a výzkumu v Olomouci. Reportáž si můžete pustit ZDE.

Česká televize: Olomoucký veletrh vědy a výzkumu

17. červen 2016

Podívejte se na reportáž, kterou o olomouckém Veletrhu vědy a výzkumu natočila Česká televize ZDE.

Akademický bulletin: Ozvěny EXPO 2015

07. červen 2016

Na světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně představily své expozice čtyři pracoviště Akademie věd. Mezi nimi i Ústav experimentální botaniky. Více informací ZDE

Neviditelný pes: GM plodiny v zemi krále Ječmínka

31. květen 2016

Geneticky modifikované plodiny přitahují zájem vědy i praxe, novinářů i politiků, odborníků i aktivistů už více jak dvacet let. Jejich tažení světem je stále úspěšné. Podle každoročně novelizované „Jamesovy zprávy“ (viz blíže www.isaaa.org) se předloni pěstovaly v celkem 28 zemích na ploše převyšující 180 milionů hektarů. Více ZDE

1 12 23 34 37 38 39 40 41 42 43 45