Média

První česká Aplikační laboratoř pro šlechtitele vznikla v Olomouci

19. únor 2017
O otevření nové Aplikační laboratoře pro šlechtitele v Olomouci informovala Česká televize v pořadu Věda 24.

Nová laboratoř v Olomouci propojí vědce se šlechtiteli

15. únor 2017
Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která byla dnes otevřena v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Pracoviště propojí špičkové vědce se šlechtiteli, kteří díky tomu získají přístup k výsledkům molekulární genetiky a genomiky i moderním přístrojům. Více na webu Zemědělec.

Laboratoř pomůže zavádět nové metody šlechtění

16. únor 2017
Olomoučtí vědci chtějí šlechtitelům pomoci s nesnadným úkolem – získávat nové odrůdy zemědělských plodin lépe snášející sucho a klimatické změny, které zároveň dokážou odolat chorobám či škůdcům a budou mít lepší vlastnosti. Spolupráci vědců se šlechtiteli nově zprostředkuje Aplikační laboratoř AV ČR, kterou Ústav experimentální botaniky AV ČR otevřel 14. února 2017. Více informací na webových stránkách Akademie věd ČR.

Moderní laboratoř pomůže zavádět nové metody šlechtění do praxe

15. únor 2017
Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která byla dnes otevřena v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Podrobnosti na AGRÁRNÍM WWW PORTÁLE.

Jak vyšlechtit rostliny odolné proti suchu a škůdcům radí v Olomouci nejlepší tuzemští vědci

15. únor 2017
Nová laboratoř propojí české šlechtitele a nejlepší rostlinné genetiky. Začala fungovat v Olomouci a je jediným pracovištěm v České republice. Šanci tak dostanou nové odrůdy zemědělských plodin. Nastupuje éra molekulární biologie a genomiky. V Olomouci nezůstanou pozadu za světovým trendem.Reportáž Českého rozhlasu si můžete poslechnout ZDE.

V Olomouci otevřelo unikátní výzkumné centrum. První v ČR

15. únor 2017
Propojit vědce s českými šlechtiteli a nabídnout jim využití nejnovějších metod a poznatků v praxi chce nová Aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která se v úterý odpoledne otevřela v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Informuje Olomoucký deník ZDE.  

Aplikační laboratoř propojí vědce a šlechtitele

15. únor 2017
V tuzemsku ojedinělá Aplikační laboratoř, v níž se mohou čeští šlechtitelé seznamovat s nejnovějšími výsledky molekulární genetiky a genomiky a využívat nejmodernější přístroje, techniky a postupy, funguje ode dneška v Olomouci. Více na webu Centra regionu Haná.

Olomoučtí vědci budou v nové laboratoři pomáhat šlechtitelům se získáváním odolnějších odrůd

15. únor 2017
V Olomouci se otevřela první tuzemská Aplikační laboratoř Akademie věd ČR (AV ČR) propojující vědce se šlechtiteli. Podobné zařízení, ve kterém by se mohli čeští šlechtitelé seznamovat s nejnovějšími výsledky molekulární genetiky a genomiky a využívat nejmodernější přístroje, techniky a postupy, v České republice dosud chybělo. Více na webu ŽURNÁL UP.

Olomoucká laboratoř pomůže zavádět nové metody šlechtění

15. únor 2017
Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR. K jejímu otevření došlo v úterý olomouckém Ústavu experimentální botaniky. Pracoviště propojí špičkové vědce se šlechtiteli, kteří díky tomu získají přístup k výsledkům molekulární genetiky a genomiky i moderním přístrojům.Celý článek na novinky.cz si můžete přečíst ZDE. 

Nová laboratoř v Česku pomůže zavádět nové metody šlechtění

14. únor 2017
Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která byla otevřena v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Více na webu Týden.cz.

Moderní laboratoř pomůže zavádět nové metody šlechtění do praxe

14. únor 2017
Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která byla dnes otevřena v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Pracoviště propojí špičkové vědce se šlechtiteli, kteří díky tomu získají přístup k výsledkům molekulární genetiky a genomiky i moderním přístrojům. Nové metody můžou šlechtění nových odrůd například zemědělských plodin výrazně urychlit, řekl dnes novinářům vedoucí olomouckého pracoviště Ústavu experimentální botaniky Jaroslav Doležel. Celý článek ČTK ZDE.  

První Aplikační laboratoř pro šlechtitele

14. únor 2017
V Olomouci se dnes otevřela první Aplikační laboratoř propojující vědce se šlechtiteli. Akademie věd ČR v ní chce v rámci programu Strategie AV21 lépe propojit vědecký výzkum s praxí. Čeští šlechtitelé tady budou mí přístup k nejnovějším vědeckým poznatkům. Využít budou moct také nejmodernější přístroje a metody.Reportáž TV Morava můžete zhlédnout ZDE.

Aplikační laboratoř v Událostech ČT

14. únor 2017
O nově vzniklé Aplikační laboratoři pro šlechtitele informovala v Událostech pro regiony i Česká televize. Reportáž si můžete pustit ZDE.