Téma


Prof. Jaroslav Doležel v rozhovoru pro Českou televizi

02. květen 2016

O naší konferenci zaměřenou na GMO informovala ve vysílání ČT24. Podívejte se...


Vědec z Olomouce pomáhá nasytit lidstvo. Biopalivo je zločin, říká Olomouckému deníku prof. Doležel

25. duben 2016

Po česku se čte nejen genom pšenice, ale i banánovníku. Olomoucký výzkumný tým profesora Doležela ukázal cestu a přispívá k vyšlechtění odolnějších druhů plodin.

 

Marc Van Montagu na #AFO51: GMO jsou důležité pro to, abychom přežili

25. duben 2016

Geneticky modifikované organismy (GMO) byly hlavním tématem pátečního programu, který na AFO připravila univerzita ve spolupráci s Akademií věd ČR. Nejvýznamnějším hostem byl belgický molekulární biolog Marc Van Montagu, který celodenní rozmluvy ukončil večerní přednáškou v kině Metropol. Odpovědi na otázky spojené s genovým inženýrstvím hledali i účastníci Konference o GMO či workshopu.

Na naši konferenci o GMO zvala v přímém přenosu i Česká televize. Podívejte se!

21. duben 2016

Náš výzkumný program Potraviny pro budoucnost se letos aktivně zapojuje do 51. ročníku mezinárodního filmového festivalu populárně vědeckých filmů Academia film Olomouc. 

AFO získalo prestižní cenu od Akademie věd a zve na kosmický 51. ročník

15. duben 2016

Festival Academia Film Olomouc jen pár dní před zahájením 51. ročníku potvrdil své výsadní postavení v celorepublikovém kontextu. Akademie věd ČR mu udělila první místo v soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP 2015 (SCIence AProach). 

Na AFO se bude diskutovat o geneticky modifikovaných organismech. A vy můžete být u toho

08. duben 2016

Jak je to s geneticky modifikovanými organismy? V čem spočívají metody modifikace dědičné informace? Jaká je perspektiva jejich využití? Jsou bezpečné pro člověka a životní prostředí? A skutečně je potřebujeme? Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví uznávaní světoví i čeští odborníci na konferenci, která je otevřená všem zájemcům. 

Odborníci se sejdou v Praze, aby hovořili o důležitosti probiotik a prebiotik

29. březen 2016

 

O důležitosti probiotik a prebiotik i o tom, jaký vliv mohou mít na střevní mikrobiotu  budou v Praze na celodenním sympoziu hovořit 12. dubna odborníci. Akce se koná od 9. hodin v Kongresovém centru Ústřední vojenské nemocnice, Praha 6. 

1 9 16 24 26 27 28 29 30 31