Aktuality


Koronavirová pandemie na jaře ukázala, že Češi umí v době krize hospodařit s potravinami

14. září 2020

Čeští vědci se na přelomu června a července 2020 podíleli ve spolupráci se společností MEDIAN na sociologickém průzkumu na téma vztahu k jídlu během pandemie Covid-19. 


Nenechte si ujít podzimní festival Země na talíři v Olomouci

09. září 2020

V Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci se 15. září 2020 připravujeme podzimní etapu festivalu dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři.  Poprvé v historii přehlídky přijede do Olomouce zahraniční host, profesor David Fanfani z Florencie, který bude mluvit o zajímavých potravinových projektech. 

Hostem CNN Prima NEWS byl Ondřej Prášil

25. srpen 2020

Prof. Ondřej Prášil z Centra Algatech MBÚ hovořil v pořadu Interview  stanice CNN Prima NEWS o projektu, jehož cílem je vytvoření nového typu organismu, který dokáže mnohem lépe využívat fotosyntézu.  

Jihočeská televize natáčela na akci Zdravá půda pro další generace

24. srpen 2020

S velkým návštěvnickým i mediální ohlasem se setkala akce Zdravá půda pro další generace, kterou organizovali naši kolegové z Ústavu půdní biologie AV ČR.

Akce Zdravá půda pro další generace byla úspěšná

24. srpen 2020

Na 150 zájemců navštívilo 18. srpna v Českých Budějovicích akci Biologického centra AV ČR, jejímž cílem bylo ukázat, jak by měla vypadat zdravá půda a co pro zlepšení její kvality můžeme udělat my sami. 
 

Českobudějovický deník: Na Sokoláku v úterý zakotví vědci, přivezou tam mobilní laboratoř

24. srpen 2020

Zdravá půda pro další generace, to je vědecko-zábavný program pro děti i dospělé, který se koná v úterý 18. srpna na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, nedaleko tamní dřevěné lávky pro pěší.

Pevnost poznání organizuje netradiční tábory na podporu nadaných dětí. Ty navštívily i olomoucké pracoviště ÚEB

13. srpen 2020

Letní dobrodružství spojené s vědou zažívají v těchto dnech děti na příměstských táborech Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Podívají se nejen do interaktivních expozic science centra a planetária, ale také do laboratoří špičkových vědců.

1 17 26 27 28 29 30 31 32 34 50 66