Média


Nejnovější číslo časopisu Áčko se věnuje mikrobiotě

31. červenec 2019

Jsou jich biliony a žijí nejen v našich střevech, ale všude možně po těle. Různé bakterie, viry, kvasinky, prvoci a další mikroorganismy tvoří dohromady takzvaný mikrobiom. Ačkoli jsou okem neviditelní, jsou pro náš život naprosto určující, doslova nás ovládají. Jak to dělají?


Akademie věd ČR: Žijeme pod taktovkou mikroorganismů

30. červenec 2019

Žijí na povrchu nebo uvnitř našeho těla, jsou pouhým okem neviditelní, ale přitom doslova řídí náš život. Ovlivňují naše zdraví, chování i psychiku. Odborníci jim dali společný název mikrobiota a souhrnu jejich genů mikrobiom.

TechFocus.cz: Vědci žádají EU o povolení moderních metod úpravy genomu rostlin

26. červenec 2019

Evropský soudní dvůr vloni rozhodl, že rostliny získané metodami přesného šlechtění (tzv. CRISPR) jsou geneticky modifikovanými organismy (GMO). 

Enviweb.cz: Vědci žádají EU o povolení moderních metod úpravy genomu rostlin

26. červenec 2019

Řada evropských i českých vědců se připojila k výzvě, aby EU povolila moderní metody úprav genomu rostlin. Přesně před rokem Soudní dvůr EU rozhodl, že rostliny získané metodami přesného šlechtění (CRISPR) jsou geneticky modifikovanými organismy (GMO).

Akademie věd ČR: Vědci vyzývají EU, aby povolila moderní metody úprav genomu rostlin

25. červenec 2019

Evropský soudní dvůr před rokem rozhodl, že rostliny získané metodami přesného šlechtění (tzv. CRISPR) jsou geneticky modifikovanými organismy (GMO). To znamená, že restriktivním evropským předpisům podléhají i plodiny s nejdrobnějšími úpravami genomu, k jakým může spontánně docházet i v přírodě. 

Universitas: Vědci žádají EU o změnu předpisů pro moderní úpravy genomu rostlin

25. červenec 2019

Vědci ze 121 evropských institucí žádají Evropskou unii o legislativní úpravu týkající se geneticky modifikovaných plodin (GMO). Chtějí, aby použití nových metod úpravy genomu, jako například CRISPR, nepodléhalo směrnicím o GMO. 

Muni.cz: Vědci vyzývají EU: Povolte moderní úpravy genomu zemědělských rostlin

25. červenec 2019

Napříč evropskými zeměmi není možné plnohodnotně provádět výzkum, který může pomoci čelit klimatické změně.Je tomu na den rok, kdy Soudní dvůr Evropské unie rozhodl, že rostliny získané metodami přesného šlechtění (tzv. CRISPR) jsou geneticky modifikovanými organismy (GMO). 

1 2 3 4 5 13 26 38 50