Média


Aplikační laboratoř propojí vědce a šlechtitele

15. únor 2017

V tuzemsku ojedinělá Aplikační laboratoř, v níž se mohou čeští šlechtitelé seznamovat s nejnovějšími výsledky molekulární genetiky a genomiky a využívat nejmodernější přístroje, techniky a postupy, funguje ode dneška v Olomouci. Více na webu Centra regionu Haná.


Nová laboratoř v Olomouci propojí vědce se šlechtiteli

15. únor 2017

Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která byla dnes otevřena v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Pracoviště propojí špičkové vědce se šlechtiteli, kteří díky tomu získají přístup k výsledkům molekulární genetiky a genomiky i moderním přístrojům. Více na webu Zemědělec.

První Aplikační laboratoř pro šlechtitele

14. únor 2017

V Olomouci se dnes otevřela první Aplikační laboratoř propojující vědce se šlechtiteli. Akademie věd ČR v ní chce v rámci programu Strategie AV21 lépe propojit vědecký výzkum s praxí. Čeští šlechtitelé tady budou mí přístup k nejnovějším vědeckým poznatkům. Využít budou moct také nejmodernější přístroje a metody.Reportáž TV Morava můžete zhlédnout ZDE.

Nová laboratoř v Česku pomůže zavádět nové metody šlechtění

14. únor 2017

Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která byla otevřena v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Více na webu Týden.cz.

Moderní laboratoř pomůže zavádět nové metody šlechtění do praxe

14. únor 2017

Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která byla dnes otevřena v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Pracoviště propojí špičkové vědce se šlechtiteli, kteří díky tomu získají přístup k výsledkům molekulární genetiky a genomiky i moderním přístrojům. Nové metody můžou šlechtění nových odrůd například zemědělských plodin výrazně urychlit, řekl dnes novinářům vedoucí olomouckého pracoviště Ústavu experimentální botaniky Jaroslav Doležel. Celý článek ČTK ZDE.

 

Nové vědecké centrum v Olomouci

14. únor 2017

V Olomouci vzniká první biologická aplikační laboratoř v Česku. Propojí práci vědců společně se šlechtiteli zemědělských plodin. V novém zařízení se šlechtitelé budou moci seznamovat s novinkami ve výzkumu a nové metody používat při šlechtění odolnějších odrůd. Reportáž České televize si můžete pustit ZDE.

Aplikační laboratoř v Událostech ČT

14. únor 2017

O nově vzniklé Aplikační laboratoři pro šlechtitele informovala v Událostech pro regiony i Česká televize. Reportáž si můžete pustit ZDE.

1 13 26 38 39 40 41 42 43 44 50