Aktuality


Nenechte si ujít seminář zaměřený na problematiku Covid-19

07. prosinec 2020

Česká mikrobiomovíá společnost pořádá v pondělí 7. 12. 2020 ve  Spolupráci s naším programem zajímavý online seminář na téma Covid-19.


Třeboňští algologové řeší s rybáři odchov plůdku candáta

30. listopad 2020

Počátkem listopadu proběhl XVII. ročník České rybářské a ichtyologické konference, která se vzhledem k pandemickým okolnostem uskutečnila on-line. Na konferenci vystoupili se dvěma přednáškami pracovníci z Jihočeské univerzity Fakulty rybářství a ochrany vod, dr. Jiří Křišťan a dr. Carlos Yanes Roca a z Mikrobiologického ústavu AV ČR – Centra Algatech pak prof. Jiří Masojídek.

Sociologický ústav pořádá zajímavou konferenci o plýtvání potravinami

18. listopad 2020

Plýtvání potravinami představuje v současné době velký celosvětový problém – a to jak ekologický, ekonomický, tak i sociální. Na celém světě se vyhodí jedna třetina veškerého jídla, což je v přepočtu 1,3 miliardy tun. 

Prof. Jaroslav Doležel představil v Dobrém ránu ČT náš výzkumný program

18. listopad 2020

O Strategii AV21 i o zaměření našeho výzkumného programu Potraviny pro budoucnost a o jeho směřování i cílech, mluvil koordinátor prof. Jaroslav Doležel v České televizi. 

Jak skloubit výnosy a ochranu krajiny? Ekologické zemědělství k uživení lidstva nestačí, varuje rostlinný genetik

16. listopad 2020

Pšenice je jednou ze základních plodin, na které závisí přežití lidstva. Spoléhat jen na ně, ale může být riskantní, říkají hosté pořadu Souvislosti Plus. Cílem je získat odrůdy s vyššími výnosy, ale pěstovat je s ohledem na přírodu.

Přednáška prof. Doležela Je možné zajistit udržitelnou produkci zdraví prospěšných potravin?

12. listopad 2020

Společnost pro výživu pořádala 21. září konferenci Výživa ve 21. století. Jedním z přednášejících byl i prof. Jaroslav Doležel. 

Umělkyně našla inspiraci v třeboňském Centru Algatech

26. říjen 2020

Podzimní sezona Johaně Střížkové přeje. Krátce za sebou otevřela dvě výstavy – jednu v kutnohorském GASK, druhou v pražské galerii Nevan Contempo. Přesto musejí obě expozice kvůli pandemii covidu-19 minimálně do 3. listopadu hibernovat.

1 2 3 4 5 6 7 12 22 33 43

Kalendář

Nově přidaná videa