Aktuality


Pokřtili jsme monografii BIOREFINING in the 21th Century

02. leden 2020

V úterý 17. prosince se v Ústavu chemických procesů konal křest zajímavé a jedinečné knihy Biorefining in the 21st Century.

 

 


Seminář o mikrobiomu se kvůli enormnímu zájmu stěhoval do větších prostor

02. leden 2020

O tom, že téma mikrobiomu zajímá odborníky i veřejnost se mohli přesvědčit organizátoři semináře   Mikrobiom a možnosti jeho ovlivnění, který se v rámci Strategie AV21 konal 3. prosince 2019 v Praze. 

Křtíme monografii Biorefining in the 21th century

11. prosinec 2019

Nová kniha autorů dr. Olgy Šolcové, prof. Jiřího Haniky a ing Pavla Topky z Ústavu chemických procesů AV ČR  shrnuje vybrané výsledky týkající se vývoje procesu výroby speciálních chemických látek souvisejících s biorafinací biomasy, včetně biologického odpadu pocházejícího ze zemědělství a výroby potravin. 

 

 

Gut – Brain Axis. Analýza střevního metabolomu

06. prosinec 2019

Ústav živočišné fyziologie a genetiky uspořádal zajímavý workshop. Jeho cílem bylo poskytnout přehled nových poznatků o vzájemném působení střevní mikroflóry a jejího hostitele a hlavních druhů těchto interakcí z hlediska metabolomiky. Byly popsány hlavní způsoby komunikace mezi mikrobiotou a hostitelem v rámci „osy střevo x mozek“. 

Seminář o potravinách se těšil velkému zájmu veřejnosti i médií

27. listopad 2019

Seminář Potraviny – mýty a skutečnost se konal 26.11.2019 ve Státním zdravotním ústavu (SZÚ) v Praze. Společně s s naším programem Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 a SZÚ ho pořádal Český spolek pro péči o životní prostředí.  

Přednášky, diskuze a především spokojení návštěvníci - to byl náš Týden vědy a techniky v Praze

20. listopad 2019

Program Potraviny pro budoucnost zahájil letošní Týden vědy a techniky v Akademii věd ČR v Praze. V pondělí 11. 11. 2019 jsme pro vás připravili zajímavé přednášky, panelovou diskuzi a interaktivní stanoviště.

Problematiku genetických modifikací rostlin osvětluje zákonodárcům AVex, na jehož vzniku se podíleli vědci z našeho programu

18. listopad 2019

Nový AVex, tedy odborné a nezávislé stanovisko vědců z Akademie věd ČR má sloužit českým zákonodárcům. Představuje starší i nové metody genetických modifikací a jejich důležitost pro řešení současných a budoucích výzev v zemědělství. Současně nastiňuje možné důsledky odmítání těchto metod pro českou a evropskou ekonomiku.

1 2 3 4 5 6 10 18 27 35

Kalendář

Nově přidaná videa