Média


České noviny: Ocenění Česká hlava by měl dostat Jaroslav Doležel

17. říjen 2018

Praha - Národní ocenění Česká hlava by měl dostat Jaroslav Doležel, který se podílel na rozluštění genomu pšenice nebo ječmene. Návrh předložený premiérem Andrejem Babišem (ANO) schválil kabinet, uvedl na svých internetových stránkách úřad vlády. Článek pokračuje ZDE.


Facebook Akademie věd: Českou hlavu 2018 obdrží Jaroslav Doležel

17. říjen 2018

Vláda ČR dnes schválila návrh na udělení Národní ceny Česká hlava Jaroslavu Doleželovi z Ústav experimentální botaniky AV ČR. Více ZDE.

Věda a výzkum: Českou hlavu 2018 obdrží Jaroslav Doležel

17. říjen 2018

Vláda schválila na svém jednání dne 17. října 2018 návrh na udělení Národní ceny Česká hlava Jaroslavu Doleželovi, vedoucímu Centra strukturní a funkční genomiky rostlin z Ústavu experimentální botaniky AV ČR. Více ZDE.

CRH: Rostlinný genetik Jaroslav Doležel je navržen na Českou hlavu

17. říjen 2018

Laureátem České hlavy by se letos měl stát vedoucí olomouckého Centra strukturní a funkční genomiky rostlin Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR a vědecký ředitel Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum Jaroslav Doležel. Na prestižní vědecké ocenění jej navrhla Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Více ZDE.

Český rozhlas: Vláda projedná návrh na udělení ceny Česká hlava Jaroslavu Doleželovi

15. říjen 2018

láda ve středu projedná návrh Rady pro výzkum, vývoj a inovace na udělení národního ocenění Česká hlava Jaroslavu Doleželovi, který se podílel na rozluštění genomu pšenice nebo ječmene.  Více ZDE.

Olomoucká drbna: Českou hlavu letos získá olomoucký profesor a rostlinný genetik Jaroslav Doležel

15. říjen 2018

Národní cenu Česká hlava, která je nejvyšším vědeckým vyznamenáním v České republice, získá za celoživotní přínos k rozvoji genetiky rostlin a aplikaci získaných výsledků v praxi, olomoucký rostlinný genetik profesor Jaroslav Doležel. Více ZDE.
 

AV ČR: Akademie otevřela první Aplikační laboratoř pro využití mikrořas

28. září 2018

Nové léky, kosmetické přípravky nebo také využití v neurologii může přinést výzkum mikrořas v třeboňském pracovišti Mikrobiologického ústavu AV ČR. Centrum ALGATECH za tímto účelem 25. září 2018 otevřelo Aplikační laboratoř pro využití mikrořas. První pracoviště svého druhu v České republice chce rychleji přenášet nejnovější poznatky do praxe. Více informací ZDE.

1 16 30 31 32 33 34 35 36 47 62