Média


Olomoucká drbna: Univerzita se připojí k festivalu vědy

04. listopad 2018

Na přednášky odborníků, exkurze, dny otevřených dveří či workshopy se mohou těšit návštěvníci Týdne vědy a techniky na Univerzitě Palackého v Olomouci. O program se postarají Pevnost poznání, vědecká centra i některé katedry přírodovědecké fakulty. Největší vědecký festival v tuzemsku pořádá spolu s partnery ve dnech 5. až 11. listopadu Akademie věd. Letošní ročník se zaměří na století české vědy. Více ZDE.


UP Žurnál: Týden vědy a techniky v RCPTM přibližuje nanosvět

03. listopad 2018

Do světa nanočástic a nanotechnologií nahlížejí v těchto dnech návštěvníci Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM), které až do pátku pořádá v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR prohlídky laboratoří. Více ZDE.

ČTK: UP se zapojí do Týdne vědy a techniky exkurzemi i workshopy

03. listopad 2018

Přednáškami odborníků, exkurzemi, dny otevřených dveří či workshopy se zapojí po celý příští týden Univerzita Palackého v Olomouci do Týdne vědy a techniky. O program se postarají Pevnost poznání, vědecká centra i některé katedry přírodovědecké fakulty. Největší vědecký festival v tuzemsku pořádá spolu s partnery ve dnech 5. až 11. listopadu Akademie věd ČR, letošní ročník se zaměří na století české vědy, informovali ČTK zástupci univerzity. Více ZDE.

Hanácké noviny: Nejvyšší vědecké vyznamenání míří do Olomouce

01. listopad 2018

Olomoucký rostlinný genetik Jaroslav Doležel získá národní cenu Česká hlava. Ocenění převezme za celoživotní přínos k rozvoji genetiky rostlin a aplikaci získaných výsledků v praxi. Článek  ZDE.

UP Žurnál: Týden vědy a techniky: nové exponáty a přednášky špičkových vědců

31. říjen 2018

Vědecké pokusy, nové geologické exponáty, přednášky špičkových vědců i zábavně vzdělávací workshopy nabídnou Pevnost poznání a Přírodovědecká fakulta UP během Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR. Více ZDE.

Mladá fronta DNES: Česká hlava pro olomouckého vědce

26. říjen 2018

Nejvyšší vědecké vyznamenání v České republice – národní cenu Česká hlava získal olomoucký rostlinný genetik profesor Jaroslav Doležel. Více informací ZDE.

Olomoucký deník: Českou hlavu dostane genetik z Olomouce

23. říjen 2018

Českou hlavu letos získá olomoucký vědec Jaroslav Doležel. Více informací ZDE.

1 17 29 30 31 32 33 34 35 48 63