Média


iDNES: Déšť poslední záchrany. Příští dny ukážou, zda sucho úrodě nakonec neublíží

09. květen 2020

Podle projektu InterSucho ještě letošní úroda českých zemědělců není ztracena, pokud přijde dostatek studených dnů a hlavně deště. Vyplývá to podle něj z meziročního srovnání sucha v Česku na přelomu dubna a května. Vloni byl totiž stav sucha v tomto období horší než letos, pak ovšem došlo k rychlému zlepšení.

 


asz.cz: Expert: V budoucnosti nás může čekat víc než 20 let dlouhé megasucho

06. květen 2020

Množství vody, které nyní proudí v řekách, odpovídá létu. Podobná situace nemá v měsíci dubnu obdoby. Sucho je horší než v předchozích letech, a to proto, že se akumuluje. 

vedavyzkum.cz: Vědci proti trudomyslnosti

04. květen 2020

Jako reakci na aktuální situaci kolem pandemie koronaviru přinesla iniciativa Science café projekt Vědci proti trudomyslnosti. Skrze tuto platformu mohou vědci předávat povzbudivá poselství v současné nelehké situaci široké veřejnosti. Zapojila se už řada vědeckých osobností, mezi nimi například Eva Zažímalová, Pavel Plevka nebo Jaroslav Doležel.

denikreferendum.cz: Česká energetika suchu zatím odolává, v budoucnu však hrozí problémy

02. květen 2020

Horko a sucho snižují účinnost elektráren. Česká energetika je ale připravená mnohem lépe než u okolních států. Nejhůře jsou na tom vodní a bioplynové elektrárny, nejlépe vítr a slunce. Nové jaderné bloky v Dukovanech představují riziko.

iHNed.cz: Sucho 2020: situace je katastrofická, hůř v novodobé historii Česka ještě nebylo

30. duben 2020

Občasné deště a přeháňky, které by nad Českem měly vydržet až do úterý, přinášejí vyprahlé půdě kýženou vláhu. Podle předpovědi na portálu InterSucho.cz ale nízké stavy podzemní vody a řek příliš nezlepší. "

 

otevrenenoviny.cz: Sucho je nejhorší za 500 let. Veškeré informace máme, přesto neděláme nic pro nápravu, ale právě naopak. Hanba!

30. duben 2020

Současná suchá epizoda, kterou Česko prochází od roku 2015 a stále nekončí, je nejhorší za posledních 500 let, vyplývá z údajů shromážděných týmem vědců z projektu InterSucho.

lidovky.cz: Expert: V budoucnosti nás může čekat víc než 20 let dlouhé megasucho

29. duben 2020

Množství vody, které nyní proudí v řekách, odpovídá létu. Podobná situace nemá v měsíci dubnu obdoby. Sucho je horší než v předchozích letech, a to proto, že se akumuluje. Deficit srážek dlouhodobě narůstá. 

1 18 19 20 21 22 23 24 38 57 75