Média


Veolia.cz: Prestižní Cenu společnosti Veolia za rok 2018 v projektu Česká hlava získala chemička Ivana Mejdrová

27. listopad 2018

Cenu společnosti Veolia za přírodní vědy pro rok 2018 získala v prestižním vědeckém klání Česká hlava chemička Ivana Mejdrová z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky. Více ZDE.


Deník N: Klíč k šifře o 17 miliardách písmen dal český vědec. Je šance, že se díky tomu nasytí miliardy lidí

27. listopad 2018

Profesor Jaroslav Doležel stojí za mimořádnou událostí světové vědy. Díky jeho metodě je rozluštěn genom pšenice. Lidstvo má klíč k vývoji nových, výnosnějších odrůd, odolných proti škůdcům a suchu. Současná legislativa a (fakty nepodložený) strach veřejnosti z „mutantů“ však stojí v cestě řešení budoucích hladomorů. Celý článek si můžete přečíst  ZDE.

Lidové noviny: Vědec, který luštil genom obilí, získal cenu Česká hlava

26. listopad 2018

Národní ocenění Česká hlava si včera v Praze převzali čtyři vědci a jedna firma. Mezi oceněnými je například Jaroslav Doležel, který se podílel na rozluštění genomu pšenice a ječmene. Profesor působí v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR v Olomouci a je vědeckým ředitelem Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum.Více ZDE.

Hospodářské noviny: Českou hlavu získali čtyři vědci a jedna firma

26. listopad 2018

Ocenění Česká hlava dostali kromě rostlinného genetika Jaroslava Doležela další vědci a jedna firma. Více ZDE.

Česká televize: Rozhovor s prof. Doleželem

26. listopad 2018

Podívejte se na interview s profesorem Jaroslavem Doleželem ZDE ( v 17:03 minutě).

Českobudějovický deník: Skoncujeme s hladem na světě, věří vítěz ceny Česká hlava

26. listopad 2018

Sedmnáct ročníků a 30 milionů korun odměn,to je stručná bilance ocenění Česká hlava, které je věnováno nejlepším mozkům v oblasti vědy a techniky. Letošním držitelem Národní ceny Česká hlava, kterou uděluje vláda, se stal rostlinný genetik, profesor Jaroslav Doležel. Více ZDE.

Akademie věd ČR: Hledá naději pro lidstvo. Genetik Jaroslav Doležel získal Českou hlavu

26. listopad 2018

Říká se mu „česká nobelovka“. Nejvýznačnější české vědecké ocenění, Národní cenu vlády Česká hlava, převzal v neděli 25. listopadu rostlinný genetik z Ústavu experimentální botaniky AV ČR Jaroslav Doležel. Byl členem mezinárodního týmu, který po 13 letech bádání rozluštil „nerozluštitelný“ genom pšenice. Článek ZDE.

1 15 17 18 19 20 21 22 23 28 42 55

Kalendář

Nově přidaná videa