Média


Zivotaze. blogspot.com: Nejvýznamnější vědeckou cenu Česká hlava dostal genetik Doležel. Rozluštil tajemství pšenice.

26. listopad 2018

Doležel působí v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR a celý život se věnuje studiu struktury a evoluce genomu rostlin. V srpnu oznámil, že se podařilo rozluštit celý dědičný kód pšenice seté. Podílel se na tom mezinárodní tým, v němž byli i čeští odborníci. Jako jeden z prvních také vypracoval metodu určení velikosti jaderného genomu rostlin pomocí průtokové cytometrie. Návrh na udělení Národní ceny vlády dává Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) a schvaluje jej kabinet. Více ZDE.


Česká věda do světa: Českou hlavu dostali čtyři vědci a jedna firma

26. listopad 2018

Ocenění Česká hlava získali kromě laureáta hlavní Národní ceny vlády, rostlinného genetika Jaroslava Doležela z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, další tři vědci a jedna firma. Uspěly algoritmus pro rozpoznání písmen počítačem v obraze, prostředky proti virům způsobujícím vážná onemocnění či počítačový program pro výpočet stavebních konstrukcí. Více ZDE.

CRH: Vědecký ředitel Jaroslav Doležel převzal ocenění Česká hlava

26. listopad 2018

Rostlinný genetik Jaroslav Doležel převzal v neděli 25. listopadu na slavnostním galavečeru, Národní cenu Česká hlava. Vedoucí Centra strukturní a funkční genomiky rostlin Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR a vědecký ředitel Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum nejvyšší tuzemské ocenění za vědu obdržel za celoživotní přínos k rozvoji genetiky rostlin a aplikaci získaných výsledků v praxi. Více ZDE.

Česká televize Události: Národní ocenění Česká hlava

25. listopad 2018

Reportáž o ocenění prof. Jaroslava Doležela vysílala i hlavní zpravodajská relace ČT. Reportáž ZDE.

Vyzkum.cz: Národní cena vlády Česká hlava

25. listopad 2018

Cena je udělována v rámci projektu Česká hlava, který realizuje společnost Česká hlava s.r.o od roku 2005. Představuje ocenění mimořádných celoživotních výsledků v oblasti výzkumu, vývoje a nově i inovací. O nositeli ceny rozhoduje vláda České republiky na návrh Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Více ZDE.

Deník: Rostlinný genetik Doležel převzal cenu Česká hlava. Oceněni byli i další.

25. listopad 2018

Rostlinný genetik Jaroslav Doležel přezval na dnešním slavnostním galavečeru v Praze hlavní Národní cenu vlády při předávání ocenění Česká hlava. Ceny dostali také další čtyři lidé. Uspěly algoritmus pro rozpoznání písmen počítačem v obraze, prostředky proti virům způsobujícím vážná onemocnění nebo počítačový program pro výpočet stavebních konstrukcí. Více ZDE.
 

Česká televize: Česká hlava – Jaroslav Doležel

25. listopad 2018

Podívejte se na reportáž o laureátovi letošní ceny Česká hlava Prof. Jaroslavu Doleželovi v pořadu Věda 24 ZDE.

1 13 14 15 16 17 18 19 26 38 50