Média


Olomoucký deník: Země na talíři III: Filmový festival o jídle

19. listopad 2018

Chceme si budoucnost vyžrat? Pojďme (na ni) raději vyzrát. 
Dva dny plné inspirativních dokumentárních filmů, diskuzí a workshopů, které vám jednoznačně otevřou obzory a nasadí brouka do hlavy.  Více ZDE.


Masarykova univerzita: Genetické modifikace. Hrozba nebo příležitost?

12. listopad 2018

Geneticky modifikované organizmy (GMO) jsou často definovány jako organizmy, jejichž genetická informace byla pozměněna pomocí metod genového inženýrství. Již z této definice je jasné, že ke genetické modifikaci může docházet i jinými způsoby a vlastní modifikace genetické informace je v podstatě jedním z hlavních mechanizmů celé evoluce a tudíž je v přírodě všudypřítomná. Moderní metody modifikace genetické informace jsou precizním a cíleným nástrojem určeným k úpravě nebo opravě genetické informace. Více ZDE.

Česká televize: Týden vědy a techniky

10. listopad 2018

Štáb České televize natáčel o Týdnu vědy a techniky v olomoucké laboratoři ÚEB. Více (od 4:00)  ZDE.

 

Česká televize: Začíná Týden vědy a techniky

05. listopad 2018

O Týdnu vědy a techniky v olomoucké laboratoři ÚEB vysílaly UDálosti ČT ZDE.

Olomoucká drbna: Univerzita se připojí k festivalu vědy

04. listopad 2018

Na přednášky odborníků, exkurze, dny otevřených dveří či workshopy se mohou těšit návštěvníci Týdne vědy a techniky na Univerzitě Palackého v Olomouci. O program se postarají Pevnost poznání, vědecká centra i některé katedry přírodovědecké fakulty. Největší vědecký festival v tuzemsku pořádá spolu s partnery ve dnech 5. až 11. listopadu Akademie věd. Letošní ročník se zaměří na století české vědy. Více ZDE.

UP Žurnál: Týden vědy a techniky v RCPTM přibližuje nanosvět

03. listopad 2018

Do světa nanočástic a nanotechnologií nahlížejí v těchto dnech návštěvníci Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM), které až do pátku pořádá v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR prohlídky laboratoří. Více ZDE.

ČTK: UP se zapojí do Týdne vědy a techniky exkurzemi i workshopy

03. listopad 2018

Přednáškami odborníků, exkurzemi, dny otevřených dveří či workshopy se zapojí po celý příští týden Univerzita Palackého v Olomouci do Týdne vědy a techniky. O program se postarají Pevnost poznání, vědecká centra i některé katedry přírodovědecké fakulty. Největší vědecký festival v tuzemsku pořádá spolu s partnery ve dnech 5. až 11. listopadu Akademie věd ČR, letošní ročník se zaměří na století české vědy, informovali ČTK zástupci univerzity. Více ZDE.

1 13 14 15 16 17 18 19 24 36 47

Nově přidaná videa