Aktuality


V Olomouci se budou promítat filmy a debatovat o tom, jak zajistit lidstvu dostatek kvalitních potravin

06. říjen 2017

V Olomouci se příští týden v úterý 10. a ve středu 11. října, uskuteční 2. ročník festivalu dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Tato přehlídka upozorňuje na to, že zajistit do budoucna dostatek potravin pro všechny obyvatele planety nebude jednoduché a řešení je potřeba hledat už nyní. 

 


Program festivalu Země na talíři v Olomouci

05. říjen 2017

Olomouc 10. -11. října 2017 

Analytické centrum Glopolis

Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.

Výzkumný program Potraviny pro budoucnost Strategie AV21

Spolek Udržitelný Palacký

Pevnost poznání

Academia film Olomouc

kino Metropol

 

 

Vědci nabídli politikům expertní podporu

27. září 2017

Cílem semináře, který se konal 26. září 2017 v Senátu PČR bylo zprostředkovat politikům přehledně a stručně informace z vědy, zaujmout je pro odborná témata a informovat je o nových technologiích a jejich dopadech.

Svět získá lepší odrůdy pšenice díky Olomouci, Maďarsku a Bruselu

27. září 2017

Výzkum dědičné informace planých předchůdců pšenice, na kterém se podílí olomoucké pracoviště Ústavu experimentální botaniky (ÚEB) AV ČR, v. v. i. a maďarský vědec István Molnár, usnadní šlechtění odolnějších odrůd. Individuální vědecko-výzkumný pobyt maďarského vědce v České republice podpořil evropský grant Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Projekt byl nyní vybrán mezi třicet nejzajímavějších, které se dnes budou prezentovat v Bruselu.

Časopis Botanika: Nová Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum v Olomouci pomáhá šlechtitelům

11. září 2017

V rámci Strategie AV21 Akademie věd České republiky a jejího výzkumného programu Potraviny pro budoucnost byla na olomouckém pracovišti Ústavu experimentální botaniky AV ČR (ÚEB) na jaře letošního roku otevřena Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum

Festival vědy přilákal v Praze davy návštěvníků

07. září 2017

Ústav chemických procesů (ÚCHP) AV ČR prezentoval 6. září náš program Potraviny pro budoucnost na Festivalu vědy v Praze. Akce, která je společným projektem vysokých škol a akademických a volnočasových institucí, se konala už po páté.

Špičkoví zahraniční vědci posilují olomoucký tým Ústavu experimentální botaniky AV ČR

01. září 2017

Z elitního německého Ústavu Maxe Plancka pro výzkum šlechtitelství rostlin v Kolíně nad Rýnem přechází do laboratoře Ústavu experimentální botaniky v Olomouci (ÚEB), kterou řídí rostlinný genetik profesor Jaroslav Doležel, celá výzkumná skupina. Pod vedením molekulárního biologa Aleše Pečinky bude zkoumat chromatin, tedy komplex DNA a  proteinů.  V Olomouci bude také dva roky pracovat díky projektu Marie Skłodowska-Curie Fellowship maďarský vědec István Molnár.

1 16 30 42 43 44 45 46 47 48 59