Média


Akademie věd ČR: Sedm perspektivních vědeckých osobností získalo prémii Lumina

16. říjen 2020

Jednu z nejštědřejších prémií, Lumina quaeruntur, získalo pět talentovaných vědců a dvě špičkové vědkyně Akademie věd ČR, kteří díky ní budou moci postavit vlastní týmy. Zelenou tak dostane podrobná analýza demokracie a svobodných voleb, výzkum velkého fenoménu v medicíně – mikrobiomu – nebo to, jaké síly hýbají vesmírem. Nových výsledků se brzy dočkají i obory jako sociologie města, fyzikální chemie či filozofie matematiky a logiky.


Přírodě prospěšné projekty u nás brzdí byrokracie, zaznělo v diskuzi o klimatu

01. říjen 2020

Jedno ministerstvo řeky rovná, druhé dotuje jejich návrat k přírodní podobě, aby zadržely víc vody. Místo lesíků pokrývají českou krajinu monotónní lány, pod nimiž půda rychle eroduje. Výsledkem jsou povodně střídané suchem a potíže s potravinovou soběstačností. Co s tím? Odborníci, mezi kterými byl i dr. Aleš Pečinka z našeho pracoviště, hledali odpovědi v debatě, kterou spolupořádala Univerzita Palackého. 

Hostem CNN Prima NEWS byl Ondřej Prášil

25. srpen 2020

Prof. Ondřej Prášil z Centra Algatech MBÚ hovořil v pořadu Interview  stanice CNN Prima NEWS o projektu, jehož cílem je vytvoření nového typu organismu, který dokáže mnohem lépe využívat fotosyntézu.  

Jihočeská televize natáčela na akci Zdravá půda pro další generace

24. srpen 2020

S velkým návštěvnickým i mediální ohlasem se setkala akce Zdravá půda pro další generace, kterou organizovali naši kolegové z Ústavu půdní biologie AV ČR.

Českobudějovický deník: Na Sokoláku v úterý zakotví vědci, přivezou tam mobilní laboratoř

24. srpen 2020

Zdravá půda pro další generace, to je vědecko-zábavný program pro děti i dospělé, který se koná v úterý 18. srpna na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, nedaleko tamní dřevěné lávky pro pěší.

Aleš Pečinka mluvil v Českém rozhlase o tom, proč je potřeba dát zelenou genetickým modifikacím

28. červenec 2020

Olomoučtí vědci z našeho programu se připojili k prohlášení Evropské iniciativy pro udržitelné zemědělství pomocí editace genomu (EU-SAGE) k druhému výročí kontroverzního rozsudku Soudního dvora EU, podle nějž jsou rostliny získané pomocí moderních metod editování genomu geneticky modifikovanými organismy (GMO).

Český rozhlas Vltava: O zrní a zrníčku

13. červenec 2020

Kam se dívat při hledání budoucnosti? Dovnitř. Do jádra semínek, kde všechno co nás čeká, už dávno je, a kde se nachází i naše možnosti budoucnost měnit. S dokumentaristkou Květou Přibylovou se vydáme do hlubin genové banky, do DNA pšenice a do budoucnosti zemědělských rostlin.

1 21 22 23 24 25 26 27 28 41 61 81