Média

SDRUŽENÍ CELIAKŮ: Odborníci diskutovali o lepku

23. listopad 2015
Vědci, lékaři, odborníci i pacienti diskutovali v Praze o lepku a jeho vlivu na zdraví člověka. Jejich přednášky si nenechalo ujít na 150 lidí, kteří zamířili do budovy Akademie věd ČR. Seminář nazvaný „Bezlepková dieta: Léčebné využití a nové potravinové zdroje“ organizovali pracovníci Mikrobiologického ústavu AV ČR v rámci výzkumného programu AV ČR „Potraviny pro budoucnost“, který je součástí Strategie AV21. Celý článek TADY.  

BEZ LEPKU: Program Akademie věd Potravin pro budoucnost má pomoci i bezlepkářům

25. listopad 2015
Seminář nazvaný „Bezlepková dieta: Léčebné využití a nové potravinové zdroje“ organizovali tento týden pracovníci Mikrobiologického ústavu AV ČR v rámci výzkumného programu AV ČR „Potraviny pro budoucnost“, který je součástí Strategie AV21. Server Bezlepek.cz o tom informovala Radoslava Kvasničková z Centra strukturní a funkční genomiky rostlin.

Potraviny pro budoucnost, celiakie a bezlepková dieta

23. listopad 2015
Program Strategie AV21 „Potraviny pro budoucnost“ obrací pozornost pracovišť Akademie věd ČR, řady spolupracujících mimoakademických výzkumných ústavů, českých a zahraničních univerzit i dalších institucí a firem k jedné z nejdůležitějších výzev blízké budoucnosti: totiž k odvrácení hrozby celosvětového nedostatku potravin. 

ČTK: Vědci vyvinuli DNA čip, který zrychlí šlechtění odolných trav

19. listopad 2015
Rychlejší šlechtění nových odrůd trav, které budou odolnější vůči klimatickým změnám, by měl umožnit DNA čip vyvinutými olomouckými a australskými vědci. Nové odrůdy trav by mohly v budoucnu zmírnit dopady horka, sucha a extrémních mrazů na zemědělskou produkci i krajinu, řekl novinářům Jaroslav Doležel z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR v Olomouci. Podrobnosti ZDE.

PRIMA ZOOM:Čeští vědci chtějí čipovat trávu. Má nás to zachránit před změnou klimatu!

21. listopad 2015
Vědci vyvinuli DNA čip, který zrychlí šlechtění odolných trav!

TÝDEN: DNA čip zrychlí šlechtění odolných trav

21. listopad 2015
Rychlejší šlechtění nových odrůd trav, které budou odolnější vůči klimatickým změnám, by měl umožnit DNA čip vyvinutými olomouckými a australskými vědci. 

ČESKÝ ROZHLAS: Vědci vyvinuli čip pro čtení DNA trav

20. listopad 2015
Zmírnit dopady horka, sucha i extrémních mrazů na zemědělství i krajinu by v budoucnosti mohly nové odrůdy trav. Zjistit jejich genetickou informaci pomáhá i DNA čip, který jako první vyvinuli společně olomoučtí a australští vědci. Více ZDE.

Úskalí bezlepkové diety tématem v AV ČR

21. listopad 2015
V rámci programu Potraviny pro budoucnost, který je součástí Strategie AV21, se za velkého zájmu odborné veřejnosti konala v úterý 24. listopadu konference s názvem Bezlepková dieta: Léčebné využití a nové potravinové zdroje.