Média


BEZ LEPKU: Program Akademie věd Potravin pro budoucnost má pomoci i bezlepkářům

25. listopad 2015

Seminář nazvaný „Bezlepková dieta: Léčebné využití a nové potravinové zdroje“ organizovali tento týden pracovníci Mikrobiologického ústavu AV ČR v rámci výzkumného programu AV ČR „Potraviny pro budoucnost“, který je součástí Strategie AV21. Server Bezlepek.cz o tom informovala Radoslava Kvasničková z Centra strukturní a funkční genomiky rostlin.


SDRUŽENÍ CELIAKŮ: Odborníci diskutovali o lepku

23. listopad 2015

Vědci, lékaři, odborníci i pacienti diskutovali v Praze o lepku a jeho vlivu na zdraví člověka. Jejich přednášky si nenechalo ujít na 150 lidí, kteří zamířili do budovy Akademie věd ČR. Seminář nazvaný „Bezlepková dieta: Léčebné využití a nové potravinové zdroje“ organizovali pracovníci Mikrobiologického ústavu AV ČR v rámci výzkumného programu AV ČR „Potraviny pro budoucnost“, který je součástí Strategie AV21. Celý článek TADY.

 

Potraviny pro budoucnost, celiakie a bezlepková dieta

23. listopad 2015

Program Strategie AV21 „Potraviny pro budoucnost“ obrací pozornost pracovišť Akademie věd ČR, řady spolupracujících mimoakademických výzkumných ústavů, českých a zahraničních univerzit i dalších institucí a firem k jedné z nejdůležitějších výzev blízké budoucnosti: totiž k odvrácení hrozby celosvětového nedostatku potravin. 

Histaminová kašulka: Nechte se vyšetřit, než bude pozdě!

23. listopad 2015

V rámci projektu Akademie věd ČR Strategie AV21 se konala v Praze menší konference na téma „Bezlepková dieta: Léčebné využití a nové potravinové zdroje“. Jednalo se o jednodenní konferenci, kde jste se mohli dozvědět mnohem více o pšenici a lepku, o genetickém kódu pšenice, o celiakii a neceliakální gluten senzitivitě či o legislativě pro označování bezlepkových výrobků. Ať už tedy musíte držet dietu nebo ne, mohli jste se dozvědět pár nových věcí, ale hlavně si odnést pocit, že pokud opravdu trpíte zdravotními problémy, je důležité se nechat otestovat, protože neléčená celiakie může být zákeřné onemocnění a přitom je její diagnostika velmi jednoduchá. Pokračování ZDE.

Úskalí bezlepkové diety tématem v AV ČR

21. listopad 2015

V rámci programu Potraviny pro budoucnost, který je součástí Strategie AV21, se za velkého zájmu odborné veřejnosti konala v úterý 24. listopadu konference s názvem Bezlepková dieta: Léčebné využití a nové potravinové zdroje.

PRIMA ZOOM:Čeští vědci chtějí čipovat trávu. Má nás to zachránit před změnou klimatu!

21. listopad 2015

Vědci vyvinuli DNA čip, který zrychlí šlechtění odolných trav!

TÝDEN: DNA čip zrychlí šlechtění odolných trav

21. listopad 2015

Rychlejší šlechtění nových odrůd trav, které budou odolnější vůči klimatickým změnám, by měl umožnit DNA čip vyvinutými olomouckými a australskými vědci. 

1 15 30 44 54 55 56 57 58

Kalendář

Nově přidaná videa