Videa

Pokus Horký led

02. únor 2022


Nákupní a spotřební chování Čechů

08. prosinec 2021

Zajímá vás, jaké je nákupní a spotřební chování Čechů? Podle výzkumu Sociologického ústavu AV ČR z loňského roku nakupuje občas na tržištích, farmářských trzích nebo v prodejnách zdravé výživy 2/5 lidí. 15 procent dotázaných nakupuje online a11 procent v bezobalových obchodech. Poslechněte si další zajímavé informace, které pro vás má Mgr. Radka Hanzlová. Hudba: https://www.bensound.com
Pilotní studie vermikompost

01. prosinec 2021

V Biologickém centru AV ČR se dr. Veronika Jílková zabývá výzkumem půdy. Společně se studenty zkoumala, jak kvalitu půdy ovlivňují produkty získané z vermikompostu. V něm totiž přetváří žížaly biologický odpad na organický substrát, který se dá využít jako hnojivo.

Hudba: https://www.bensound.com
Geneticky modifikované plodiny: Naděje nebo hrozba?

09. listopad 2021

Jaká je budoucnost geneticky modifikovaných rostlin? Pomohou zajistit dostatek kvalitních potravin pro budoucí generace? Co jsou vlastně GM plodiny? Mohou způsobovat zdravotní problémy, nebo naopak našemu zdraví pomoci? Na tyto a mnoho dalších otázek hledáme odpovědi v panelové diskusi s výjimečnými hosty. Diskuse se  účastní předsedkyně AV ČR prof. Eva Zažímalová, prof. Jaroslav Doležel, prof. Helena Tlaskalová-Hogenová, doc. Aleš Pečinka a moderovat ji bude Daniel Stach z ČT.
1 2 3 4 5 6 8 10