Média


První česká Aplikační laboratoř pro šlechtitele vznikla v Olomouci

19. únor 2017

O otevření nové Aplikační laboratoře pro šlechtitele v Olomouci informovala Česká televize v pořadu Věda 24.


Laboratoř pomůže zavádět nové metody šlechtění

16. únor 2017

Olomoučtí vědci chtějí šlechtitelům pomoci s nesnadným úkolem – získávat nové odrůdy zemědělských plodin lépe snášející sucho a klimatické změny, které zároveň dokážou odolat chorobám či škůdcům a budou mít lepší vlastnosti. Spolupráci vědců se šlechtiteli nově zprostředkuje Aplikační laboratoř AV ČR, kterou Ústav experimentální botaniky AV ČR otevřel 14. února 2017. Více informací na webových stránkách Akademie věd ČR.

Jak vyšlechtit rostliny odolné proti suchu a škůdcům radí v Olomouci nejlepší tuzemští vědci

15. únor 2017

Nová laboratoř propojí české šlechtitele a nejlepší rostlinné genetiky. Začala fungovat v Olomouci a je jediným pracovištěm v České republice. Šanci tak dostanou nové odrůdy zemědělských plodin. Nastupuje éra molekulární biologie a genomiky. V Olomouci nezůstanou pozadu za světovým trendem.Reportáž Českého rozhlasu si můžete poslechnout ZDE.

V Olomouci otevřelo unikátní výzkumné centrum. První v ČR

15. únor 2017

Propojit vědce s českými šlechtiteli a nabídnout jim využití nejnovějších metod a poznatků v praxi chce nová Aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která se v úterý odpoledne otevřela v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci. Informuje Olomoucký deník ZDE.
 

Olomoučtí vědci budou v nové laboratoři pomáhat šlechtitelům se získáváním odolnějších odrůd

15. únor 2017

V Olomouci se otevřela první tuzemská Aplikační laboratoř Akademie věd ČR (AV ČR) propojující vědce se šlechtiteli. Podobné zařízení, ve kterém by se mohli čeští šlechtitelé seznamovat s nejnovějšími výsledky molekulární genetiky a genomiky a využívat nejmodernější přístroje, techniky a postupy, v České republice dosud chybělo. Více na webu ŽURNÁL UP.

Olomoucká laboratoř pomůže zavádět nové metody šlechtění

15. únor 2017

Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR. K jejímu otevření došlo v úterý olomouckém Ústavu experimentální botaniky. Pracoviště propojí špičkové vědce se šlechtiteli, kteří díky tomu získají přístup k výsledkům molekulární genetiky a genomiky i moderním přístrojům.Celý článek na novinky.cz si můžete přečíst ZDE

V Olomouci otevřeli moderní laboratoř, která pomůže hledat potraviny pro budoucnost

15. únor 2017

Zavádění nových metod šlechtění do praxe usnadní první tuzemská aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která byla 14. února otevřena v Ústavu experimentální botaniky v Olomouci.Reportáž České televize si můžete pustit ZDE.

1 19 37 55 60 61 62 63 64 65 66 73