Média


Umělými sladidly tělo neošálíte

05. duben 2017

Sladíte kávu umělým sladidlem, pijete kolu bez kalorií, a přesto máte pocit, že tloustnete? Není divu. Po sladké chuti v puse se totiž v těle nastartují stejné procesy, jako byste snědli třeba tři kostky cukru. Poslechněte si, co o umělých sladidlech řekla Českému rozhlasu Olga Šolcová ZDE.

Foto: Fotobanka Pixabay

 


Růžové jezero v Austrálii? Prof. Ondřej Prášil ví, proč se tak stalo

15. březen 2017

Tmavě zelené jezero v melbournském Westgate Park změnilo svou barvu na sytě růžovou. Prof. Ondřej Prášil vysvětlil podstatu tohoto jevu.

 

 

Odpovědná večeře ukojila chutě i touhu po poznání

09. březen 2017

Pučálkový salát s mrkví, dýňová polévka s jablky a ořechy, bulgur se zeleninovým špízem a jahelník s jablky. Právě tyto pokrmy se servírovaly ve středu na Odpovědné večeři v Pevnosti poznání, která završila třídenní festival o jídle Země na talíři. Během hodování se účastníci dozvěděli třeba to, zda mohou techniky molekulární biologie a genetiky pomoci s výživou lidstva, kde lze získat v Olomouci potraviny bez obalu, jak zdravě vařit nebo co je potravinová banka. Celý článek ŽURNÁLU ONLINE ZDE

Workshopy, debaty, filmy, na festivalu Země na talíři se koná i "odpovědná" večeře

06. březen 2017

Zemědělská produkce ovlivňuje zásadním způsobem svět kolem. Jak dalekosáhlé jsou její dopady a nakolik je možné je zmírnit prozradí odborníci na festivalu Země na talíři. Na přetřes přijde problematika záboru půdy a osiv. Na závěr se zájemci mohou zúčastnit odpovědné večeře. Celý článek ZDE.

Festival Země na talíři poprvé v Olomouci

02. březen 2017

Jak bude vypadat naše zemědělství za pár desítek let, pokud budeme hospodařit jako doposud? Poslechněte si pozvánku na festival Země na Talíři v Olomouci ZDE.

V Pevnosti poznání bude Země na talíři: festival filmů o jídle a o planetě

02. březen 2017

Olomouc bude poprvé hostit filmový festival dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Pořádají ho společně nezávislé analytické centrum Glopolis, Ústav experimentální botaniky AV ČR a studentský spolek Udržitelný Palacký. Festival, který se příští týden uskuteční v Pevnosti poznání, interaktivním muzeu vědy Univerzity Palackého, nabídne filmy, besedy, workshopy i večeři s odborníky.Více informací na webu Univerzity Palackého ŽURNÁL ONLINE.

Země na talíři představí dokumenty o jídle

02. březen 2017

Olomouc bude poprvé hostit filmový festival dokumentárních filmů o jídle, Země na talíři. Bude jej hostit Pevnost poznání, kde se bude promítat, ale uskuteční se zde také besedy a workshopy. Více na webu METROPOLE OLOMOUC.

1 19 37 55 59 60 61 62 63 64 65 73