Média


UP Žurnál: Biofyzici a molekulární biologové přiblíží výzkum na Floře Olomouc

13. srpen 2018

Letní etapa květinové výstavy a zahradnických trhů Flora Olomouc, která se koná od 16. do 19. srpna na olomouckém Výstavišti Flora, bude s účastí Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum. 


Český rozhlas PLUS: Vědci nepřestávají žasnout nad mimořádnými vlastnostmi řasy chlorelly

02. srpen 2018

Řasa chlorella má mimořádné vlastnosti. Měla se stát zdrojem potravy pro hladovějící, dnes se s ní setkáte v podobně potravinových doplňků a v budoucnu  by mohla sloužit jako přirozené antibiotikum proti bakteriím.  

Český rozhlas: Budoucnost patří jedlým obalům

24. květen 2018

Rozhlasový pořad Meteor se tentokrát zaměřil na obaly. Oceány plné plastových sáčků a mořští živočichové otrávení mikroplasty, to je velmi nepříjemný vedlejší a původně nepředpokládaný produkt naší doby plastové. 

Právo: Šlechtitelé a pěstitelé mají obrovský zájem o služby vědců

16. březen 2018

Obrovský zájem o své služby zaznamenala na začátku existence vůbec první Aplikační laboratoř Akademie věd ČR (AV ČR), která v Olomouci propojuje české vědce se šlechtiteli a zemědělskou sférou.

 

UP Žurnál: Doktorand z Ugandy získal během studia v Olomouci důležité poznatky pro šlechtění banánovníku

14. březen 2018

Významný krok pro rychlejší a efektivnější šlechtění banánovníku učinil mladý vědec Moses Nyine, který v letošním roce končí doktorské studium na katedře buněčné biologie a genetiky přírodovědecké fakulty.

 

AV ČR : Od přednášek k analýzám papáji, květin nebo kukuřice

12. březen 2018

První Aplikační laboratoř Akademie věd ČR, která propojuje české vědce se šlechtiteli a zemědělskou sférou slaví rok od svého založení. O služby unikátního zařízení, které provozuje Centrum strukturní a funkční genomiky rostlin Ústavu experimentální botaniky AV ČR a jež je součástí Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum, je obrovský zájem. Laboratoř vznikla a působí s podporou Strategie AV21. Celý článke ZDE

ČT24: 40 let od letu Vladimíra Remka do vesmíru

04. březen 2018

2. března 2018  jsme si připomněli 40 let od startu prvního českého kosmonauta Vladimíra Remka. Při svém pobytu ve vesmíru zkoumal i řasy. Tehdejší experiment popisuje ve vysílání ČT24   prof. Ondřej Prášil z Centra Algatech Mikrobiologického ústavu AV ČR (18:14 min.).Záznam si můžete pustit ZDE.

1 20 39 53 54 55 56 57 58 59 77