Média


Český rozhlas: Úterní výběr z komentářů a analýz zahraničních médií

21. srpen 2018

Vědci přečetli genom pšenice. Více v pořadu Martiny Maškové.


CRH: Dědičný kód pšenice je i díky olomouckým vědcům rozluštěn

20. srpen 2018

Genom pšenice seté, jedné z nejvýznamnějších zemědělských plodin, je rozluštěn. O získání velmi přesné referenční sekvence genomu informovalo Mezinárodní konsorcium pro sekvenování genomu pšenice (IWGSC) v článku v časopise Science. Více ZDE.

CRH: Genetic code of wheat has been broken also thanks to Olomouc scientists

20. srpen 2018

The genome of common wheat, one of the most important agricultural crops, has been resolved. International Consortium for Wheat Genome Sequencing (IWGSC) has informed about the achievement of a highly accurate genome reference sequence in an article in Science. You can read the article HERE.

iDnes: Vědci rozluštili genom pšenice, vylepší výnosy i odolnost proti suchu

20. srpen 2018

Po více než dekádě bádání se skupině vědců z dvaceti zemí světa podařilo rozluštit celý dědičný kód pšenice seté. Na výzkumu, který může mít celosvětový přínos, neboť má umožnit genetické vylepšení plodiny z hlediska výnosu, odolnosti vůči chorobám nebo suchu, mají velký podíl i experti z Olomouce. Článek ZDE.

 

Akademie věd: Čeští vědci pomohli rozluštit genom pšenice

20. srpen 2018

Dvěma stovkám vědců z 20 zemí se po 13 letech podařilo rozluštit genom pšenice seté, nejrozšířenější zemědělské plodiny. Výsledky, na kterých se významně podíleli odborníci z Ústavu experimentální botaniky AV ČR, pomohou rychlejšímu šlechtění odrůd pšenice s lepšími vlastnostmi nebo třeba také lidem s alergií na lepek. Článek ZDE.

Aktuálně.cz: Jako by se v místnosti rozsvítilo. Přečetli jsme DNA pšenice, může to pomoct i alergikům

20. srpen 2018

Mezinárodnímu týmu vědců, mezi nimiž byli i odborníci z Olomouce, se podařilo rozluštit celý dědičný kód jedné z nejrozšířenějších zemědělských plodin světa, pšenice seté. Na výzkumu trvajícím 13 let se podílelo 200 vědců z 20 zemí světa. Článek ZDE.

Sciencemag: Genom pšenice rozluštěn

20. srpen 2018

Genom pšenice seté, jedné z nejvýznamnějších zemědělských plodin, je rozluštěn. Více ZDE.

1 20 39 51 52 53 54 55 56 57 58 77