Média


Úskalí bezlepkové diety tématem v AV ČR

21. listopad 2015

V rámci programu Potraviny pro budoucnost, který je součástí Strategie AV21, se za velkého zájmu odborné veřejnosti konala v úterý 24. listopadu konference s názvem Bezlepková dieta: Léčebné využití a nové potravinové zdroje.


PRIMA ZOOM:Čeští vědci chtějí čipovat trávu. Má nás to zachránit před změnou klimatu!

21. listopad 2015

Vědci vyvinuli DNA čip, který zrychlí šlechtění odolných trav!

TÝDEN: DNA čip zrychlí šlechtění odolných trav

21. listopad 2015

Rychlejší šlechtění nových odrůd trav, které budou odolnější vůči klimatickým změnám, by měl umožnit DNA čip vyvinutými olomouckými a australskými vědci. 

ČESKÝ ROZHLAS: Vědci vyvinuli čip pro čtení DNA trav

20. listopad 2015

Zmírnit dopady horka, sucha i extrémních mrazů na zemědělství i krajinu by v budoucnosti mohly nové odrůdy trav. Zjistit jejich genetickou informaci pomáhá i DNA čip, který jako první vyvinuli společně olomoučtí a australští vědci. Více ZDE.

ČTK: Vědci vyvinuli DNA čip, který zrychlí šlechtění odolných trav

19. listopad 2015

Rychlejší šlechtění nových odrůd trav, které budou odolnější vůči klimatickým změnám, by měl umožnit DNA čip vyvinutými olomouckými a australskými vědci. Nové odrůdy trav by mohly v budoucnu zmírnit dopady horka, sucha a extrémních mrazů na zemědělskou produkci i krajinu, řekl novinářům Jaroslav Doležel z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR v Olomouci. Podrobnosti ZDE.

1 14 26 39 48 49 50 51

Kalendář

10
březen
2020
Konference Mikrobiota a zdraví

Nově přidaná videa