Nenechte si ujít workshop Agrometeorologické výzvy současnosti a budoucnosti

16. březen 2022 | čtení tohoto článku zabere přibližně 1 minutu

Workshop „Agrometeorologické výzvy současnosti a budoucnosti“ je zaměřen na uživatele a spolupracovníky portálů AGRORISK (www.agrorisk.cz) a INTERSUCHO (www.intersucho.cz). 

Hlavním cílem je detailní prezentace obou portálů, které jsou zaměřené na včasnou (9denní) výstrahu před dopady extrémního počasí, mezi které patří nejen sucho a s ním spojený výskyt požárů, ale i vymrzání, jarní mrazy, silný vítr, vysoké teploty, krupobití, silný vítr a další rizika ovlivňující základní agrotechnické operace včetně efektivní aplikace prostředků na ochranu rostlin a hnojiv. 

V rámci portálu AGRORISK bude prezentována i předpověď podmínek pro výskyt na počasí závislých chorob např. stéblolam, či plíseň bramborová a škůdců jako je např. obaleč mramorovaný nebo zavíječ kukuřičný. Vybrané přednášky jsou věnovány i tématu předpovědi počasí se zaměřením na problematiku interpretace a měření srážek.

Významným bodem je diskuze s reportéry (většinou agronomy) přímo zapojených do portálů formou týdně vyplňovaných dotazníků a vyhodnocení zpětné vazby jejich námětů směrem ke zvýšení informační hodnoty obou portálů pro praxi a veřejnou správu.  

Na workshop se můžete registrovat do 21. 3. 2022

Pozvánka a program ZDE