Seminář Viry kolem nás a v nás

14. duben 2021 | čtení tohoto článku zabere přibližně 1 minutu

14. dubna 2021 pro vás chystáme online seminář Viry kolem nás a v nás. Tento seminář reaguje na aktuální téma, které má obrovský celospolečenský dopad a ovlivňuje životy milionů lidí.

Pandemie nového typu koronaviru nutí svět reagovat na krizi nebývalých rozměrů. Současně ukazuje, jaký význam má věda, neboť právě vědecká pracoviště byla mezi prvními, která nabídla své poznatky,  výzkumné kapacity a odborníky pro boj  s touto epidemií. Vzhledem k nastalé situaci se společnost začala mnohem více zajímat o odborné informace týkající se  virů a před vědci  tak vyvstal další náročný úkol, a to vysvětlovat a objasňovat toto téma, které je doprovázeno mnoha dezinformacemi.


Seminář představí problematiku virů, které jsou od nepaměti součástí životního prostředí a ovlivňují naše životy v celé šíři, a to od virů napadajících člověka, přes viry způsobující choroby zvířat a rostlin.  Přednášející se budou věnovat i aktuálním otázkám, kterými jsou očkování, možnost posílení vlastní imunity či změně vztahu Čechů k potravinám v době pandemie. Jakkoliv je toto období těžkou zkouškou pro celý svět, je  zároveň i příležitostí ke změně našeho myšlení,  vztahu k přírodě, potravinám i ke zdravému životnímu stylu.