Seminář o GMO

06. říjen 2021

Sociologický ústav AV ČR, v. v. i.  Vás zve na  S E M I N Á Ř  O  G M O

KDY: 6. října 2021 od 17:00 do 18:30

KDE: Akadmické konferenční centrum (AKC), Husova 4a, 110 00 Praha 1

Ing. Vojtěch Hudzieczek, Ph.D.:  GMO, editování genomů a syntetická biologie: hra na bohy nebo nástroj pro zajištění potravin?

Biotechnologie jsou již po staletí využívány především v zemědělství a potravinářství. Díky pokrokům v oblastech molekulární biologie a genetiky pozorujeme zejména v posledních třech dekádách velký rozmach moderních biotechnologických metod a přístupů, které mohou zásadním způsobem ovlivnit nejen potravinovou politiku ale i celkové hospodaření s krajinou. Ne vždy se však tyto moderní technologie setkávají s porozuměním veřejnosti a jejich potenciál zůstává často nevyužit. Přednáška nastíní možnosti a limity současných biotechnologických přístupů a představí konkrétní příklady organismů, které byly těmito metodami vytvořeny.

Součástí semináře bude i prezentace výsledků dotazníkového šetření české veřejnosti na toto téma.

Akce proběhne v souladu s aktuálně platnými protiepidemickými nařízeními Vlády ČR.

Pro účast na akci je nutné doložit: očkovaní proti COVID-19 (alespoň 14 dní od první dávky v případě jednodávkového schématu či druhé dávky v případě dvoudávkového schématu), nebo prodělaní této nemoci během posledních 180 dní, nebo test - antigenní (starý max. 72 hodin) nebo PCR (max. 7 dní starý)

Po celou dobu konání akce je nutné mít ochranu dýchacích cest (respirátor, rouška).

Účastí na semináři vyjadřujete souhlas s pořízením fotografií, které budou použity pro účely propagace výzkumného programu Strategie AV21 – Potraviny pro budoucnost, ve kterém Sociologický ústav AV ČR, v. v. i., řeší téma Plýtvání potravinami jako lokální i globální problém a v rámci kterého je tato akce organizována.


Kapacita je OMEZENÁ (50 osob), pro účast je NUTNÁ REGISTRACE na e-mail radka.hanzlova@soc.cas.cz.

Pozvánka ZDE