PODCAST s R. Lhotským Řasy na talíři

07. listopad 2023

PODCAST: Řasy na talíři


Kdy: úterý 7. 11., 18:00 - 18:45

Kde: Praha 1, Národní 1009/3, Akademie věd ČR, místnost 206

Publikum: studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost, senioři

Téma: biologie

Přibližná délka trvání: 45 min

REZERVOVAT ZDE

 

Skrytěnky, zlativky, krásnoočka nebo třeba parožnatky - mnohé z řas mají poetické názvy, stanou se někdy důležitou součástí našeho jídelníčku? Nebo už jí jsou, aniž bychom to tušili? Přijďte na živé nahrávání Podcastu Akademie věd (https://www.avcr.cz/cs/pro-verejnost/podcasty/), ve kterém se budeme ptát Richarda Lhotského z Centra Algatech při Mikrobiologickém ústavu AV ČR, jak se řasy dají využít na talíři, v medicíně nebo průmyslu. Dozvíte se taky, jak se řasy zkoumají, jaké patenty v Algatechu získali a jak se v tomto oboru daří propojovat vědu a byznys. Moderuje Jitka Kostelníková.


Podcast Akademie věd

Profilové rozhovory s vědci a vědkyněmi z ústavů Akademie věd ČR. Poslechněte si, na čem pracují, jak uvažují a jak vidí současný svět. Tematicky se pohybujeme ve všech oborech, od astronomie po zoologii. Najdete nás na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts nebo Anchoru a na dalších podcastových aplikacích. Nově taky připravujeme audio verze článků A / Magazín (https://www.avcr.cz/cs/pro-verejnost/casopisy/).

 

 

Host

Mgr. Richard Lhotský, Ph.D.,  Centrum Algatech, Mikrobiologický ústav AV ČR

 

Mgr. Richard Lhotský, Ph.D., se v zabývá spoluprací s komerčními uživateli řasových biotechnologií a uplatněním výsledků aplikovaného výzkumu. Mnoho let působil v oblasti praktického využití biotechnologií v životním prostředí.

 

 

Moderátorka

 

Jitka Kostelníková

Středisko společných činností AV ČR

Od jara 2022 připravuje a moderuje Podcast Akademie věd. Zkušenosti s audiem získala jako editorka a moderátorka (ČRo Vltava), audio tvorbě se věnuje také ve skupině Kineticon.cz. V rámci popularizace vědy ji baví hledání cest, jak přibližovat vášeň pro vědu.