Média


Akademie věd ČR: Odborníci na fotosyntézu se setkali v České republice

12. září 2017

Jak se vyrábějí ze sinic a řas moderní léky či jak čelit důsledkům globálního oteplování? Nejen těmito tématy se zabývali experti na setkání GAP v jihočeské Třeboni, které se v České republice uskutečnilo vůbec poprvé.  

Celkem 69 účastníků z 24 zemí se ve dnech 19. až 30. srpna 2017 sešlo v třeboňském Centru řasových biotechnologií ALGATECH, jež je jedním z pracovišť Mikrobiologického ústavu AV ČR. Na společném setkání se zabývali především fotosyntézou u řas a sinic. Více ZDE


Časopis Botanika: Nová Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum v Olomouci pomáhá šlechtitelům

11. září 2017

V rámci Strategie AV21 Akademie věd České republiky a jejího výzkumného programu Potraviny pro budoucnost byla na olomouckém pracovišti Ústavu experimentální botaniky AV ČR (ÚEB) na jaře letošního roku otevřena Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum

AV ČR: Mimořádné vědecké talenty posilují tým v Olomouci

05. září 2017

Do laboratoře Ústavu experimentální botaniky AV ČR v Olomouci míří celá vědecká skupina z německé Max Planck Society. S Alešem Pečinkou přijíždí na Hanou i jeho čtyři kolegové, aby zde pokračovali ve výzkumu rostlinné DNA. Více informací ZDE.

Žurnál UP: Absolvent Aleš Pečinka se vrací z Německa na Hanou. V Olomouci je špičkové pracoviště

01. září 2017

Z elitního německého Ústavu Maxe Plancka pro výzkum šlechtitelství rostlin v Kolíně nad Rýnem přechází do laboratoře Ústavu experimentální botaniky v Olomouci (ÚEB), kterou řídí rostlinný genetik profesor Jaroslav Doležel, celá výzkumná skupina. Více ZDE.

Český rozhlas: Poprvé v historii pořádá Česká republika setkání odborníků na fotosyntézu GAP

30. srpen 2017

Jak vyrobit ze sinic a řas nové léky nebo jak zabránit důsledkům globálního oteplování. To jsou témata celosvětového setkání odborníků na fotosyntézu GAP. Poprvé v historii se vědci z 24 zemí potkávají v České republice.Více ZDE

Časopis Téma: Obezita? Deprese? Záhadná síla bakterií v našem těle

30. červen 2017

Oblast lidského střeva zůstává stále hodně neprobádaná. Střevní mikroorganismy, především bakterie, však zřejmě hrají klíčovou roli v řadě onemocnění, od obezity, cukrovky, přes deprese až po alergie. Proč děti narozené císařským řezem mají životní handicap? Čtěte v časopisu TÉMA.

Český rozhlas: Způsobuje celiakii virus?

22. červen 2017

V Meteoru Českého rozhlasu Dvojka odpovídala na otázku zda celiakii může způsobovat virus prof. Helena Tlaskalová - Hogenová z Mikrobiologického ústavu AV ČR. Pořad si můžete poslechnout ZDE.

1 21 41 61 63 64 65 66 67 68 69 81