Aktuality


Workshop Potraviny včera, dnes a zítra

10. říjen 2018

V úterý 9. října proběhl na České zemědělské univerzitě wokshop „Potraviny včera, dnes a zítra“. V rámci wokshopu byly diskutovány otázky týkající se budoucnosti planety Země s ohledem na stále vzrůstající počet obyvatel a jeho možné dopady v oblasti ekonomické i sociální.

 


Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum se představila na podzimní mezinárodní výstavy a veletrhu Flora Olomouc

08. říjen 2018

Od 4. do 7. října 2018  mohli zájemci navštívit stánek na ochozu v pavilonu A. Tým olomouckého pracoviště ÚEB představil šlechtitelům a odborné veřejnosti novinky ve výzkumu dědičné informace rostlin a především nejmodernější molekulární metody, které mohou usnadnit a zefektivnit šlechtění. Odborníci vysvětlili, jak může věda pomoci s konkrétními problémy ve šlechtění jakou konkrétní pomoc nabízí Aplikační laboratoř pro zemědělský výzkum.

Česká republika má první Aplikační laboratoř pro využití mikrořas

01. říjen 2018

V Třeboni se otevřela Aplikační laboratoř řasových biotechnologií, první pracoviště svého druhu v republice. Umožní rychleji přenášet do praxe nejnovější vědecké poznatky ve studiu mikroskopických řas (mikrořas). 

Akademie věd: Akademie otevřela první Aplikační laboratoř pro využití mikrořas

28. září 2018

Nové léky, kosmetické přípravky nebo také využití v neurologii může přinést výzkum mikrořas v třeboňském pracovišti Mikrobiologického ústavu AV ČR. Centrum ALGATECH za tímto účelem 25. září 2018 otevřelo Aplikační laboratoř pro využití mikrořas. První pracoviště svého druhu v České republice chce rychleji přenášet nejnovější poznatky do praxe. Více ZDE.

Česká televize: Objev pro včelaře

08. září 2018

Řasa Chlorella může pomoci včelám! Reportáž České televize, která natáčela i v třeboňském Centru Algatech MBÚ, si můžete pustit ZDE.

Český rozhlas: Šlechtění rostlin

04. září 2018

Hostem pořadu Patricie Strouhalové ve studiu Českého rozhlasu Dvojka byl prof. Jaroslav Doležel. Záznam si můžete poslechnout ZDE.

Čeští vědci se podíleli na přelomovém objevu, rozluštění celého dědičného kódu pšenice

20. srpen 2018

Po třinácti letech intenzivní mezinárodní spolupráce se dvěma stovkám vědců z dvaceti zemí podařilo získat velmi přesnou referenční sekvenci genomu nejrozšířenější zemědělské plodiny, pšenice seté. Informovalo o tom Mezinárodní konsorcium pro sekvenování genomu pšenice (IWGSC) v článku publikovaném v prestižním vědeckém časopise Science. 

1 22 43 62 63 64 65 66 67 68 85